...

UAB AR MAŽOJI BENDRIJA?

Žinių bazė

2013.08.23

Sveiki,
planuoju teikti paslaugas (tarpininkavimo) įmonei ( PVM mokėtojai) pagal darbo sutartį. Pagal įmonės nuostatus paslaugas gali teikt tik UAB arba Mazoji bendrija. Planuojamos pajamos 2000-2500Lt/mėn (be PVM) pirmaisiais metais. Savo įmonėje dirbčiau tik aš. Kuris variantas ar UAB ar Mažoji bendrija man tinkamesnis? Kokie privalumai ir minusai UAB ir Mažosios bendrijos? Kokiu etatu geriausia save įdarbinti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-08-23 01:36

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad įmonės teisinės formos gali būti įvairios. Konkrečios juridinės formos pasirinkimas priklauso nuo Jūsų siekiamų...

Publikavimo data: 2013-08-23 01:36

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad įmonės teisinės formos gali būti įvairios. Konkrečios juridinės formos pasirinkimas priklauso nuo Jūsų siekiamų tikslų.

Naujos teisinės formos įmonę – mažąją bendriją – norintieji gali steigti nuo 2012-09-01. Mažosios bendrijos steigimą, valdymą, pertvarkymą, pabaigą ir šios įmonės dalyvių (narių) teises ir pareigas reglamentuoja Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymas. Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo – įmonė, kurios visi nariai yra fiziniai asmenys. Mažojoje bendrijoje gali būti ne daugiau kaip 10 narių. Steigiant mažąją bendriją nėra nustatytas minimalaus kapitalo dydis. Mažosios bendrijos steigėjai steigimo sutartyje, o kai mažąją bendriją steigia vienas asmuo – steigimo akte, ar ją įsteigus – jos veiklos metu, savo nuožiūra gali apsispręsti dėl į mažąją bendriją įnešamų įnašų. Į mažąją bendriją gali būti įnešami tiek piniginiai, tiek nepiniginiai įnašai, tačiau įnašu negali būti darbai ir paslaugos. Pažymėtina, kad mažosios bendrijos nariai negali turėti darbo santykių su mažąja bendrija, tačiau mažosios bendrijos narys turi teisę gauti kaip avansu išmokamą pelną mažosios bendrijos lėšų savo asmeniniams poreikiams, bei mažosios bendrijos pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį. Su mažosios bendrijos vadovu, jeigu toks organas yra numatytas ir paskiriamas, sudaroma civilinė (paslaugų) sutartis, o ne darbo sutartis.

Tuo tarpu uždarosios akcinės bendrovės steigimą, valdymą, veiklą, reorganizavimą, pertvarkymą, atskyrimą ir likvidavimą, akcininkų teises ir pareigas reglamentuoja Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas. Uždaroji akcinė bendrovė, kaip ir mažoji bendrija, yra ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tačiau uždarosios akcinės bendrovės akcininkais gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie turi įsigiję bendrovės akcijų. Akcininkų turi būti mažiau kaip 250. Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 10 tūkst. litų. Kiekvieno steigėjo pradinis įnašas turi būti mokamas pinigais. Jis turi būti ne mažesnis kaip 1/4 dalis visų jo pasirašytų akcijų nominalios vertės ir pasirašytų akcijų nominalios vertės viso perviršio sumos. Įmokėtų pradinių įnašų suma turi būti ne mažesnė už bendrovės minimalų įstatinį kapitalą – 10 tūkst. litų. Likusi dalis už steigėjo pasirašytas akcijas po bendrovės įsteigimo gali būti apmokama tiek pinigais, tiek nepiniginiais įnašais. Nepiniginį įnašą, kuriuo numatoma iš dalies apmokėti akcijas, turi įvertinti nepriklausomas turto vertintojas teisės aktų, reglamentuojančių turto vertinimą, nustatyta tvarka. Su uždarosios akcinės bendrovės vadovu, kurį privalo turėti bendrovė kaip vienasmenį valdymo organą, turi būti sudaroma darbo sutartis.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.