...

Trys panašaus pobūdžio veiklos pagal IDV

Žinių bazė

2017.02.11

Planuoju vykdyti individualią veiklą pagal pažymą. Mano planuojamos vykdyti veiklos: 1. Interjero dizaino paslaugos 2. Grafinio dizaino paslaugos 3. Rankų darbo mediniai gaminiai namams. Visos veiklos bus skelbiamos viename tinklapyje ir vykdomos vienu metu. Tarkim jei interjero dizaino užsakymų nėra, tuo metu imuosi grafinio dizaino ar gaminių. Dvi veiklos (interjero ir grafinis dizainas) glaudžiai susijusios, trečioji irgi priklausytų interjerui, tačiau tai jau visai kitas pobūdis kaip suprantu, nebe paslaugos, o prekės ir jų gamyba, tuomet ir GPM galbūt šiai veiklai nebe 15%, o 5%?. Kiek individualių veiklų man reikėtų atsidaryti? Ar galima jas visas būtų įregistruoti į vieną pažymą ar visgi ne? Kokiu būdu tuomet pildyti apskaitos žurnalus? Kiek jų reikėtų? Ir kaip su mokesčiais? Ar kažkur tenka mokėti daugiau ar moki tipiškai GPM (15%), PSD, VSD skaičiuojant nuo visų veiklų bendrai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-02-11 20:56

Gyventojas, nusprendęs vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną privalo pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau...

Publikavimo data: 2017-02-11 20:56

Gyventojas, nusprendęs vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną privalo pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą (toliau – Prašymas) REG812 formą. Prašyme nurodomi visų ketinamų vykdyti veiklos rūšių kodai pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (toliau – EVRK). VMI, gavusi Prašymą, parengia vieną individualios veiklos vykdymo pažymos FR0468 formą (toliau – Pažyma), kurioje nurodomi visi Prašyme nurodytų veiklų EVRK kodai. Tačiau iš skirtingų veiklų gautos pajamos turi būti registruojamos atskiruose Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnaluose bei suminiai metų pajamų ir išlaidų duomenys nurodomi atskirose Metinės pajamų deklaracijos GPM308 priedo GPM308V eilutėse.

Pajamos, gautos iš individualios medinių gaminių gamybos veiklos, apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą. Tuo tarpu dizainerio veiklos (interjero ir grafinio dizaino), kaip laisvųjų profesijų veiklos pajamos, apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Pajamų mokestis apskaičiuojamas nuo apmokestinamųjų pajamų, t. y. nuo skirtumo tarp per mokestinį laikotarpį gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų atėmus GPMĮ 18 straipsnyje nustatyta tvarka apskaičiuotus leidžiamus atskaitymus. Kai gyventojas verčiasi kelių skirtingų rūšių individualia veikla, su tokios veiklos pajamų gavimu (uždirbimu) susiję leidžiami atskaitymai GPMĮ nustatyta tvarka atimami atskirai pagal kiekvienos individualios veiklos rūšies pajamas.

Be to, individualią veiklą vykdantis gyventojas turi mokėti ir PSD ir VSD įmokas. Paaiškinimus dėl PSD ir VSD įmokų mokėjimo pagal kompetenciją teikia SODRA.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.