...

Statybų darbai Norvegijos karalystėje

Žinių bazė

2015.10.13

Sveiki, norėčiau pasiteirauti dėl tiekiamų paslaugų į Norvegijos karalystę ir sąskaitų išrašymu. Pagrindiniai užsakovai būtų Norvegijos karalystėje registruotos įmones, užsakomos paslaugos trumaplaikiai montavimo darbai, brėžinių, darbo specifakcijų rašymai, technologijų žurnalų kūrimas, naujų karkasinių namų surinkimai, interjero dizaino darbai, stogų konstrukcijų jungimo žurnalu sudarymas bei stogų konstrukcijų trumpalaikiai montavimai. Kadangi paslaugų sfera, Norvegų įmonės teigia, kad sąskaitas jie turi gauti be PVM (0%), nes savo PVM jie sumokės Norvegijos mokesčių inspekcijai. Tik nežinau kaip normalu taip yra, ar gavęs tuos pinigus apmokestinu juos privalomai LR mokesčiais sodrai ir gyventojų pajamų, ar turiu dar karta amokestinti tai kaip PVM?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2015-10-13 16:57

Kadangi paslaugos atliekamos ne Lietuvoje, Jums sąskaitą reiktų rašyti be PVM (sąskaitoje įrašykite frazę “atvirkštinis apmokestinimas”) ir Lietuvoje PVM nereikėtų...

Publikavimo data: 2015-10-13 16:57

Kadangi paslaugos atliekamos ne Lietuvoje, Jums sąskaitą reiktų rašyti be PVM (sąskaitoje įrašykite frazę “atvirkštinis apmokestinimas”) ir Lietuvoje PVM nereikėtų mokėti. PVM mokėtumėt tik tuo atveju, jei paslaugą parduotumėte Lietuvoje. Atskirai patartina pasidomėti ar įmonei neatsiras prievolė registruotis PVM mokėtoja Norvegijoje.

Sodrai ir GPM mokesčiai mokami ne nuo gautų įmonės pajamų (išskyrus dividendus), o nuo darbuotojų atlyginimo. Įmonė Lietuvoje nuo gauto pelno (gautos pajamos minus patirtos sąnaudos: atlyginimai, komandiruočių išlaidos, kuras, nuoma ir pan) mokės pelno mokestį. Pelno mokestis bus 5 proc. jei įmonės apyvarta per metus neviršys 300 tūkst eur. Jei viršys tuomet mokės 15 proc.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.