...

Prekyba sumuštiniais, pica, kava iš furgono/mašinos.

Žinių bazė

2016.12.14

Planuojama prekiauti – savos gamybos sumuštiniais ir picomis, arbata/kava/gaivinančiais gėrimais iš mobilaus furgonėlio (autobusiukas pritaikitas). Klaipėdos mieste. Kaip geriau tai daryti galvojant apie mokestinę naštą- rinktis verslo liudijimą ar kurti ind. firmą? Ar kasos aparatas bus reikalingas? Ar reikia papildomai mokėti jei yra planas judėti, prekiauti ne vienoje vietoje ir ar yra vietos kur nėra leidžiama prekyba arba reikės išsimti papildomą leidimą? Koks mokestis laukia norint gauti leidimą maisto gamybai ir prekybai ir ar norint prekiauti kava/arbata bei gaivinančiais gėrimais reikia turėti dar kitą leidimą? Ar reikia nusiųsti būsimo furgonėlio planą, kad būtų patvirtinta galimybė gauti leidimą lauko prekybai iš mobilaus furgonėlio?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Lina Kalinauskaitė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-12-14 16:23

Jeigu veiklą planuojate vykdyti vienas, tokiu atveju galima pasirinkti individualią veiklą pagal pažymą. Šią individualios veiklos pažymą galima išsiimti elektroniniu...

Publikavimo data: 2016-12-14 16:23

Jeigu veiklą planuojate vykdyti vienas, tokiu atveju galima pasirinkti individualią veiklą pagal pažymą. Šią individualios veiklos pažymą galima išsiimti elektroniniu būdu per „Mano VMI“ sistema arba nuvykus į VMI teritorinį skyrių. Asmeniui vykdančiam veiklą pagal individualios veiklos pažymą yra taikomi šie mokesčiai – 5% arba 15% gyventojų pajamų mokestis nuo uždirbtų pajamų, 9% privalomasis sveikatos draudimas nuo pusės uždirbtų pajamų ir 29.7% valstybinis socialinis draudimas nuo pusės uždirbtų pajamų.
Jei veiklą planuojate vykdyti su komanda, tokiu atveju galite rinktis Mažąją bendriją arba Uždarąją akcinę bendrovę. Daugiau informacijos apie šių teisinių formų skirtumus bei mokesčius rasite čia: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-formos

Prekiaujant iš mobiliojo furgonėlio, Jums būtinas kasos aparatas, kadangi priiminėsite grynuosius pinigus. Jūsų veiklai taip pat bus reikalingas prekybos viešosiose vietose leidimas, kurį išduoda atitinkama savivaldybė. Kadangi minite, jog planuosite veiklą vykdyti Klaipėdos mieste, turite gauti minėtą leidimą iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Su savo mobiliuoju furgonėliu galėsite stovėti tik savivaldybės patvirtintose vietose. Jei planuosite važiuoti į kitus miestus, tuomet reikia gauti leidimą ir iš vietinės savivaldybės. Prieš pasirenkant prekybos vietą būtina ją susiderinti su savivaldybe, nes gali būti, kad joje prekiauti negalima.

Kad galėtumėte gaminti ir laikyti maistą furgonėlyje, gaminti kavą, arbatą, Jums reikia gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Šis pažymėjimas yra išduodamas vietai, kurioje bus laikomas ir gaminamas maistas, tad furgonėliui yra keliami higienos reikalavimai. Daugiau informacijos apie pažymėjimo išdavimą ir kainas rasite čia: http://vmvt.lt/node/596. Teikiant dokumentus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai reikės pridėti ir furgonėlio planą pagal kurį matytųsi, kur bus laikomi maisto produktai, kus bus verdama kava, kur bus gaminamas maistas bei vieta personalo asmeniniams daiktams pasidėti. Detalesnę informaciją apie teisines formas, reikalavimus verslui rasite portale www.verslilietuva.lt.

Ekspertai

Lina Kalinauskaitė

Lina Kalinauskaitė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.