...

Prekių pardavimas į užsienį

Žinių bazė

2013.06.03

Jei ikurčiau įmonę, kurios pagrindinė veikla būtų tam tikros elektronikos prekių verslas ir norėčiau tas prekes parduoti į užsienį (ne ES šalį) ar atgaučiau 21 procentą PVM už tas prekes jas pardavęs? Ar man pačiam reiktų mokėti kažkokius mokesčius šiuo atveju?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-06-03 21:49

Jeigu Jūsų įmonė būtų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtoja, į ne ES šalį tiekiamos (arba iš Europos Bendrijos...

Publikavimo data: 2013-06-03 21:49

Jeigu Jūsų įmonė būtų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtoja, į ne ES šalį tiekiamos (arba iš Europos Bendrijos teritorijos išgabenamos) prekės būtų apmokestinamos taikant 0 procentų PVM tarifą, jeigu jas tiekėjas, t.y. Jūsų įmonė, arba Jūsų įmonės užsakymu kitas asmuo išgabentų iš Europos Bendrijos teritorijos (LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – LR PVMĮ) 41 str. 1 d.).

Atkreipiu dėmesį į tai, kad pagal LR PVMĮ 41 str. 1 d. numato 0 proc. PVM tarifo taikymą tais atvejais, kai:
1) tiekiamos prekės faktiškai išgabenamos iš Europos Bendrijų teritorijos;
2) už prekių išgabenimą yra atsakingas pardavėjas (t.y. prekes išgabena arba pats pardavėjas, arba pardavėjo užsakymu kitas asmuo).
Taigi jeigu tenkinamos viršuje minimos sąlygos, Jūsų tiekiamos prekės būtų apmokestinamos 0 proc. PVM tarfium, jei ne – standartiniu PVM tarifu, kurį turėtumėt sumokėt į biudžetą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.