...

Planuoju kaip fizinis asmuo įsigyti prekių iš ne ES šalies. Ar gali man tekti sumokėti kokius nors mokesčius Lietuvoje (PVM ar pan.)?

Žinių bazė

2014.07.27

Jei mokesčiai būtų, tai nuo ko jie ir jų dydis priklausytų: nuo šalies iš kurios vežama, nuo įvežamų daiktų bendros vertės, ar pan?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2014-07-27 20:59

Kai prekės įsigyjamos iš trečiųjų šalių ir importuojamos į Lietuvą, tai šioms prekėms importo muitinės procedūrą formina, importo muitus ir...

Publikavimo data: 2014-07-27 20:59

Kai prekės įsigyjamos iš trečiųjų šalių ir importuojamos į Lietuvą, tai šioms prekėms importo muitinės procedūrą formina, importo muitus ir mokesčius (įskaitant importo PVM) apskaičiuoja atitinkama muitinės įstaiga.
Pažymime, kad tuo atveju, jei prekės būtų įsigyjamos su tikslu jas parduoti, tai pardavimo veikla atitinkamai turi būti įregistruojama (įsigyjamas verslo liudijimas (jei gyventojas nėra PVM mokėtojas) arba įregistruojama individuali veikla pagal pažymą) ir priklausomai nuo pasirinktos individualios veiklos formos sumokami teisės aktais nustatyto dydžio mokesčiai (gyventojų pajamų mokestis, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos, tam tikrais atvejais ir PVM).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.