Pardavimas namuose, siunčiant prekes iš interneto.

Žinių bazė

2014.07.22

Sveiki, kokio liudijimo reikia ir kokius mokesčius reikia mokėti, norint siųstis iš interneto, pvz: ebay.uk, ir pardavinėti per facebook arba tiesiog iš namų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-22 13:40

Pradėti vykdyti smulkią prekybą internetu ar iš namų galima pagal verslo liudijimą arba individualios veikos pažymą. Ekonominės veiklos mastams didėjant...

Publikavimo data: 2014-07-22 13:40

Pradėti vykdyti smulkią prekybą internetu ar iš namų galima pagal verslo liudijimą arba individualios veikos pažymą. Ekonominės veiklos mastams didėjant ir siekiant į veiklą įtraukti kitus asmenis, galima svarstyti apie juridinio asmens steigimą, pavyzdžiui, mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos verslo liudijimo išdavimo gyventojams taisyklėmis gyventojas, įsigijęs verslo liudijimą veikloms „Išnešiojamoji ar išvežiojamoji prekyba tik ne maisto produktais“ arba ,,Išnešiojamoji ir išvežiojamoji prekyba“ gali šia veikla užsiimti pats arba leisti tai daryti savo šeimos nariams, juos įrašydamas verslo liudijime. Išvežiojamąja ir išnešiojamąja prekyba laikoma mažmeninė prekyba, kai prekės gyventojams išvežiojamos autotransporto priemonėmis (auto priekabomis, auto parduotuvėmis, vežimėliais) arba išnešiojamos krepšiais. Taigi, vykdant veiklą pagal verslo liudijimą, parduodamos prekės gali būti reklamuojamos internetinėse parduotuvėse, tačiau jas pristatyti pirkėjui turi pats pardavėjas arba jo šeimos nariai, kurie įrašyti verslo liudijime.

Asmuo, užsiimantys elektronine komercija (tęstine savarankiška veikla, siekiant ekonominės naudos), kai prekės pirkėjams pristatomos ne tik asmeniškai išnešiojant (išvežiojant), bet ir kitais būdais, pavyzdžiui, siunčiant paštu ar per kurjerių tarnybas, turėtų įregistruoti individualią veiklą pagal individualios veiklos vykdymo pažymą arba įsteigti juridinį asmenį. Pajamos iš elektroninės prekybos veiklos, kuri vykdoma pagal individualios veiklos pažymą, apmokestinamos 5 procentų pajamų mokesčio tarifu. Pažymėtina, kad 5 procentų pajamų mokestis skaičiuojamas ir mokamas nuo apmokestinamųjų individualios veiklos pajamų, t.y. iš gautų pajamų atėmus toms pajamoms uždirbti patirtas išlaidas. Pavyzdžiui, gyventojas per metus uždirbęs 10000 Eur individualios veiklos pajamų ir patyręs 3000 Eur su tų pajamų uždirbimu susijusių išlaidų pajamų, mokestį turėtų mokėti nuo 7000 Eur. Visos išlaidos privalo pagrįsti dokumentais. Asmuo taip pat privalo mokėti 5 % arba 15 % gyventojų pajamų mokestį nuo gautų apmokestinamų pajamų, 28,5 % valstybinio socialinio draudimo įmoką, 27 eurų privalomojo sveikatos draudimo įmoką.

Siunčiantis prekes iš Europos Sąjungoje esančių valstybių nėra taikomi muito mokesčiai, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kurios valstybės yra siunčiama prekė. Tai itin aktualu siunčiant prekę iš tokios internetinės parduotuvės, kurioje savo prekes talpina skirtingi pardavėjai iš skirtingų valstybių. Plačiau apie taikomų muitų dydžius ir jų nustatymą skaitykite čia

Kadangi iš pateikto klausimo nėra aišku, kokias prekes planuojama siųstis, pažymėtina, kad siekiant prekiauti tam tikromis specifinėmis prekėmis, pavyzdžiui, alkoholio ir tabako gaminiais, ginklais reikalinga atitinkama licencija, tokią veiklą vykdyti gali tik juridinis asmuo.

Nusprendus įkurti internetinę parduotuvę, kurioje asmenys galės registruotis ir teiks savo asmeninę informaciją, svarbu užsiregistruoti Asmenų duomenų valdytojų valstybės registre, nes tik atlikus minėtą veiksmą, asmeniui suteikiama teisė tvarkyti kitų asmenų duomenis. Kitas svarbus dalykas, siekiant, kad internetinė parduotuvė veiktų tinkamai yra internetinio puslapio naudojimo taisyklių sukūrimas.

Apibendrinant reikia pažymėti, kad siekiant užsiimti prekyba vertėtų nuspręsti kokia veiklos forma bus vykdoma ekonominė veikla, įsitikinti, kad prekės, kurias norima parduoti atitinka ES ir Lietuvos teisės aktuose įtvirtintus kokybės ir saugos reikalavimus, įvertinti ar prekių pardavimui yra reikalingos atitinkamos licencijos, sukurti tinkamą, reikalavimus atitinkančią internetinę parduotuvę, jei bus nuspręsta prekiauti prekėmis internetinėje platformoje.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.