...

Pagal idv. veiklos pažymą dirbu Švedijoje su Švedijos įmone.

Žinių bazė

2017.03.22

Įmonė teikia visas reikiamas medžiagas aš tik išrašau sąskaitas už atliktus darbus (už išdirbtas valandas). Ar tai darbiniai santykiai? Aš ar Švedijos įmonė turi mokėti mokesčius už mane? Idv. veiklos pažyma -veikla-pastatų statyba išduota Lietuvoje. Kas 3-4 mėn. grįžtu į Lietuvą 2 savaitėms poilsiui. Dabar moku 34.20 € Sodrai kas mėn. Ar ir kitus mokesčius turiu mokėti Lietuvoje? Ar turiu reikalauti, kad mokėtų Švedijos įmonė?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tadas Dumbliauskas

Vadovaujantysis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Dumbliauskas ir partneriai"

Publikavimo data: 2017-03-22 11:28

Pagal Lietuvos Respublikos galiojančias teisės normas darbo santykiais laikomi santykiai, kurie turi atitinka šiuos požymius: darbas dirbamas darbdaviui ir darbuotojui...

Publikavimo data: 2017-03-22 11:28

Pagal Lietuvos Respublikos galiojančias teisės normas darbo santykiais laikomi santykiai, kurie turi atitinka šiuos požymius: darbas dirbamas darbdaviui ir darbuotojui susitarus; dirbamas tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbas arba einamos tam tikros pareigos; asmuo dirba paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai; asmuo dirba atlygintinai. Kadangi užduotame klausime nėra detalizuojamos šios aplinkybės, vienareikšmiškai atsakyti dėl susiklosčiusių santykių prigimties nėra galimybės.  Atsižvelgiant į tai, kad individualios veiklos pažyma išduota Lietuvos Respublikoje, privalote įstatymų nustatyta tvarka pateikti pajamų deklaraciją ir mokėti gyventojų pajamų mokestį. Dėl Švedijoje privalomų mokėti mokesčių patartina kreiptis į šios valstybės institucijas.

Ekspertai

Tadas Dumbliauskas

Tadas Dumbliauskas

Vadovaujantysis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Dumbliauskas ir partneriai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.