Noriu trumpam prekiauti turguje devėtais drabužiais, ko reikėtų ir kur kreiptis?

Žinių bazė

2014.07.24

Rūbai yra parvežti iš UK, noriu pradėti prekiauti jais turguje. Kad tai galėčiau daryti, kokių dokumentų ar licenzijos reikia? Kur galima kreiptis? Prekyba domina tik porai savaičių, tai yra pabandymui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-07-24 13:09

Siekiant pradėti prekiauti dėvėtais drabužiais, pirmiausia, reikia pasirinkti ekonominės veiklos formą. Renkantis individualios ekonominės veiklos formą arba svarstant apie juridinio...

Publikavimo data: 2014-07-24 13:09

Siekiant pradėti prekiauti dėvėtais drabužiais, pirmiausia, reikia pasirinkti ekonominės veiklos formą. Renkantis individualios ekonominės veiklos formą arba svarstant apie juridinio asmens steigimą, svarbu įvertinti tai, kiek lėšų planuojama skirti vykdomai veiklai, koks bus ekonominės veiklos laikotarpis, ar planuojama verslo plėtra, ar reikalingos sandėliavimo patalpos (plačiau apie verslo formas galite skaityti ankstesniame atsakyme).  Kadangi dėvėtais drabužiais planuojama prekiauti turguje keletą savaičių, praktiškiausias pasirinkimas būtų ekonominės veiklos vykdymas įsigijus prekybos verslo liudijimą. Lietuvos Respublikos verslo liudijimo išdavimo gyventojams taisyklėse pažymėta, kad išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia teisę fiziniam asmeniui užsiimti prekyba kioskuose, turgavietėse, prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba. Verslo liudijimą galima įsigyti bet kuriam kalendorinių metų laikotarpiui: minimalus laikotarpis – viena kalendorinė diena, maksimalus laikotarpis – vieneri kalendoriniai metai. Dėl prekybos verslo liudijimo įsigijimo reikėtų kreiptis į teritorinės Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių, pateikiant atitinkamus dokumentus, kurių sąrašą galite rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos internetiniame puslapyje. Už išduodamą verslo liudijimą mokamas nustatyto dydžio mokestis, kuris susideda iš (i) verslo liudijimo mokesčio, (ii) privalomojo sveikatos draudimo mokesčio, (iii) valstybinio sveikatos draudimo mokesčio. Licencijos vykdant prekybą dėvėtais drabužiais nėra reikalingos.

Kadangi planuojama prekybą vykdyti turguje, svarbu iš anksto gauti turgų administruojančio subjekto leidimą prekiauti pasirinktoje prekybos vietoje.

Atkreiptinas dėmesys, kad prekiaujant dėvėtais drabužiais svarbu tai, jog parduodamos prekės būtų originalios, t.y. pagamintos būtent to prekės ženklo, kuriuo pažymėtas parduodamas rūbas, savininko. Plačiau apie prekybą originaliomis prekėmis skaitykite ankstesniame atsakyme

Taip pat privaloma užtikrinti, kad dėvėti drabužiai būtų švarūs, nekenksmingi ir saugūs. Itin svarbu tinkama, importuojamų dėvėtų rūbų, dezinfekcija. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos taisyklių 10 p., pasakytina, kad įvežant prekes iš užsienio valstybės būtina turėti dokumentus arba žymą, siuntos lydimajame apskaitos dokumente, kurie patvirtintų, kad vežama siunta yra tinkamai chemiškai apdorota. Minėtame dokumente turi būti nurodytas siuntą apdorojusio verslininko pavadinimas (kai verslininkas fizinis asmuo – vardas, pavardė), buveinės adresas ir telefono numeris, apdorojimo data, būdas, gaminiams apdoroti vartotų cheminių medžiagų pavadinimai. Asmenys, prekiaujantys dėvėtais drabužiais, privalo įspėti vartotojus apie tai, kad prieš naudojant šias prekes pagal paskirtį jas būtina išskalbti, išvalyti ar kitaip pašalinti dezinfekavimo priemonių likučius. Tokie įspėjimai raštu turi būti pateikti ir prekybos vietose. Taip pat svarbu, kad šalia kiekvienos parduodamos prekės būtų nurodyta jos kaina. Prekybą dėvėtais drabužiais vykdančiam asmeniui nesilaikant minėtų Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos taisyklėse nustatytų reikalavimų, gali būti taikoma administracinė nuobauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.