...

Noriu įsigyti verslo liudijimą (patentą) ir prekiauti kioske, kas geriau ar kioską pirkti ar kokią kitą patalpą nuomoti?

Žinių bazė

2014.06.02

Noriu įsigyti patentą, kad galėčiau prekiauti (šiuo atveju duonos gaminiais), ir dabar nežinau ar geriau pirkti kioską (suma apie 8000 lt), strategiškai labai gera vieta, ar ieškotis kitos vietos ir nuomoti, šiuo atveju klausimas toks: ar perkant kioską ar nuomojantis prekyvietę mokesčių našta būtų mažesnė, omeny turiu VMI ir Maisto veterinarijos tarnybą ir kitas institucijas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-06-02 18:16

Visų pirma norime atkreipti dėmesį į tai, kad nuo 2003 metų sausio mėn. 1 dienos patentus pakeitė verslo liudijimai. Dėl...

Publikavimo data: 2014-06-02 18:16

Visų pirma norime atkreipti dėmesį į tai, kad nuo 2003 metų sausio mėn. 1 dienos patentus pakeitė verslo liudijimai.

Dėl mokesčių naštos ir reikalavimų, kylančių iš mokesčių administratoriaus: jeigu vykdysite individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir nuomuositės nekilnojamąjį turtą (toliau – NT), prievolė mokėti NT bus nuomotojui, tuo tarpu įsigijus NT – prievolė pereis Jums, NT savininkui. Dirbant su verslo liudijimu išlaidų, susijusių su NT įsigijimu arba nuoma, dydis GPM neįtakos, kadangi prieš vykdydami veiklą iš karto sumokėsite fiksuotą GPM sumą.  

Dėl visų kitų institucijų reikalavimų – rekomenduojame kreiptis tiesiai į atskaitingas institucijas, kurių specialistai ir suteiks visą Jums reikiamą informaciją. Tik spręsdami, ar patalpas įsigyti, ar jas nuomoti, įvertinkite viską – tiek planuojamos vykdyti veiklos apimtis, jos pelningumą, rinkos sąlygas, investavimo būtinybę bei investicijų grąžą, o ne tiktai reikalavimus, keliamus visų atskaitingų institucijų, bei mokestinę naštą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.