...

Noriu importuoti alyvuogių aliejų iš Graikijos ir užsiimti didmenine prekyba

Žinių bazė

2017.07.09

Noriu importuoti Extra Virgin alyvuogių aliejų iš Graikijos ir parduoti kavinėms bei restoranams, t.y. užsiimti didmenine prekyba. Jei teisingai suprantu, nėra taikomi muito mokesčiai. Ar pakanka įregistruoti veiklą pagal EVRK 46.33 Pieno produktų, kiaušinių bei valgomųjų aliejaus ir riebalų didmeninė prekyba, gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą bei ant importuojamo aliejaus pakuotės, kad būtų ženklinimas lietuvių kalba? Ar reikia papildomai Lietuvoje atlikti importuojamo aliejaus cheminį tyrimą ar pakanka kokybės sertifikato iš alyvuogių aliejaus gamintojo?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Juozapaitis

Vyresnysis teisės patarėjas / EPSO - G

Publikavimo data: 2017-07-09 16:31

Sprendžiant iš Jūsų klausimo,  kai prekės įvežamos į Lietuvą iš kitos valstybės –  Europos Sąjungos narės, muito mokesčiai nėra taikomi....

Publikavimo data: 2017-07-09 16:31

Sprendžiant iš Jūsų klausimo,  kai prekės įvežamos į Lietuvą iš kitos valstybės –  Europos Sąjungos narės, muito mokesčiai nėra taikomi. Tačiau būtina paminėti, kad norint įvežti prekes į Lietuvą, Jums reikės turėti prekių įsigijimą patvirtinančius dokumentus ir laisvos formos krovinio važtaraštį. Atsižvelgiant į tai, kad maisto tvarkymas yra apibrėžiamas kaip bet koks poveikis maistui arba veiksmai su juo ar atskiromis jo sudėtinėmis dalimis (įskaitant maisto gaminimą, ruošimą, perdirbimą, pakavimą, laikymą, saugojimą, gabenimą, paskirstymą, tiekimą, pateikimą parduoti, pardavimą), galintis turėti įtakos maisto saugai, kokybei ir mitybos vertei, taip, Jums privalu gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinis skyrius.

Kaip ir nurodėte pateiktame klausime, norėdami užsiimti alyvuogių aliejaus didmenine prekyba, Jūs privalėsite įregistruoti savo veiklą pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK), pažymėtą 46.33 kodu (pieno produktų, kiaušinių bei valgomųjų aliejaus ir riebalų didmeninė prekyba). Dėl Verslo liudijimo išdavimo reikia kreiptis į asmens gyvenamosios vietos valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) arba elektroniniu būdu per portalą „Mano VMI“. Prekybos verslo liudijimas gali būti išduodamas asmens pageidaujamam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip 1 kalendoriniams metams. Informaciją apie verslo liudijimo išdavimą/pratęsimą/nutraukimą rasite VMI tinklalapyje.

Paprastai kokybės sertifikatas suprantamas kaip dokumentas, patvirtinantis produkto kokybę, t. y. pagal ES teisės aktus sudaryta degustatorių grupė patvirtina, kad alyvuogių aliejus atitinka jam keliamus skonio, spalvos ir kitus reikalavimus. Atkreiptinas Jūsų dėmesys, kad pagal 2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 178/2002, maisto tvarkymo subjektas privalo užtikrinti ne tik į rinką tiekiamo produkto kokybę, bet ir jo saugą, t. y. kad produkto sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų. Jūsų atveju, jeigu gamintojo kokybės sertifikatas taip pat patvirtina, kad alyvuogių aliejaus sudėtis yra saugi vartotojui, papildomo cheminė sudėties tyrimo Lietuvoje atlikti nereikės.

Apibendrinant pažymima, kad taip, muito mokesčiai nėra taikomi. Jums privalu gauti maisto tvarkymo patvirtinimo pažymėjimą. Taip, alyvuogių aliejaus didmeninė prekyba patenka į EVRK 46.33 veiklos rūšį ir turės būti įregistruota pagal ją. Prekiaujant įvežtu alyvuogių aliejumi Lietuvoje produktas turi būti ženklinamas nenukrypstant nuo Lietuvos higienos normos HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ reikalavimų. Taip pat pažymime, kad tokiu atveju, jei gamintojo sertifikatas ar kiti jo išduoti dokumentai patvirtina, kad alyvuogių aliejaus sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų ir jis yra saugus vartoti, papildomo aliejaus cheminės sudėties tyrimo atlikti Lietuvoje nereikės. 

Atkreipiame dėmesį, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Laurynas Juozapaitis

Laurynas Juozapaitis

Vyresnysis teisės patarėjas / EPSO - G

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.