...

Norime prekiauti vasaros renginiuose, vykstančiuose lauke (mugės, miestų šventės ir pan.).

Žinių bazė

2014.05.10

Esame UAB, prekiaujame ne maistu ir alkoholiu, bet suaugusiems skirtais drabužiais (ne specialiųjų poreikių gaminiai, tiesiog standartiniai, tinkami dėvėti kiekvienam). Veikiame tik elektroninėje erdvėje. Bet šiltuoju metų laiku norime prekiauti renginiuose lauke (mugės, miestų šventės ir pan.). Domina reikalavimai, ar yra kokios nors specialios taisyklės, reikalavimai, licencijos? Kaip su pinigų priėmimu – ar reikalingi kasos aparatai? Informacijos labai daug ir truputį “pasiklydome”.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-05-10 12:05

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad nurodyta veikla galima verstis tiek įsteigus juridinį asmenį, tiek ir užsiimant individualia veikla. Norint...

Publikavimo data: 2014-05-10 12:05

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad nurodyta veikla galima verstis tiek įsteigus juridinį asmenį, tiek ir užsiimant individualia veikla.

Norint pradėti verstis rūbų prekyba, licencija ar leidimas nėra reikalingi. Bendriausi reikalavimai į rinką teikiamoms prekėms nustatyti Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme, kuriame išskiriamas į rinką teikiamų produktų saugumas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintose „Mažmeninės prekybos taisyklėse“, kuriose yra nustatyti bendrieji reikalavimai norint verstis mažmenine prekyba Lietuvoje.

Kadangi planuojate vykdyti prekybą savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose, būtina gauti leidimą tokiai veiklai. Dėl nurodyto leidimo išdavimo reikia kreiptis į vietos savivaldybės administraciją.

Atsakydami į klausimą dėl kasos aparato, pažymime Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos patvirtinimo“ 10.5. punktą, kuriame nurodoma, kad kasos aparato naudoti nereikia prekybos ir viešojo maitinimo ūkio subjektams arba jų padaliniams, kurie asmenis aptarnauja tik vykstančių pramogų, sporto, kultūros renginių metu ir šių renginių metu neprekiauja alkoholiniais gėrimais bei apdorotu tabaku. Svarbu, kad tokie ūkio subjektai arba jų padaliniai prekybos vietoje turėtų prekių įsigijimo dokumentą arba jo kopiją ir ūkio subjekto vadovo patvirtintą kainoraštį. Todėl prekiaudami lauko renginiuose pasirūpinkite prekių įsigijimo dokumentais (arba jų kopijomis) bei prekių kainoraščiu, tuo tarpu kasos aparatas Jūsų nurodytai prekybai renginiuose nėra reikalingas.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.