...

Naudotų transporto priemonių veikla

Žinių bazė

2013.08.12

Laba diena. Įmonė PVM mokėtoja įregistruota Lietuvoje verčiasi naudotų automobilių pirkimu-pardavimu. Automobiliai yra perkami ES ir transportuojami į Lietuvą. Iš Lietuvos yra parduodami į Baltarusiją fiziniams asmenims. Taigi būtų tokių klausimų kaip: kaip tinkamai įforminti pardavimą(ar užtenka pirkimo- pardavimo sutarties, ar reikalingos sąskaitos faktūros)? Ar būtiną nurodyti direktyvas ar straipsnius dėl PVM? Skaičiuoti maržą ar sąlygini PVM? Kokie yra reikalingi dokumentai iš muitinės? Jeigu pasitaikys atvejis, kad pirkėjas(baltarusijos pilietis) tiesiai iš ES šalies pats išgabena auto tranzitu, kaip tada mums rašyti sąskaitą(pirkimo-pardavimo sutartį), kaip su PVM? Kokius dokumentus reikėtų užpildyti? Kaip šios pajamos atsispindėtų PVM deklaracijoje?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2013-08-12 10:55

Pardavimui įforminti užtenka pirkimo-pardavimo sutarties (tačiau fiziniam asmeniui pageidaujant privalote išrašyti ir PVM sąskaitą-faktūrą) ir pinigų priėmimo kvito arba kasos...

Publikavimo data: 2013-08-12 10:55

Pardavimui įforminti užtenka pirkimo-pardavimo sutarties (tačiau fiziniam asmeniui pageidaujant privalote išrašyti ir PVM sąskaitą-faktūrą) ir pinigų priėmimo kvito arba kasos pajamų orderio ar kasos aparato kvito. Dėl bendros tvarkos rekomenduojame išrašyti PVM sąskaitą faktūrą ir ją pridėti prie vidinių įmonės apskaitos dokumentų.

Jei parduodate automobilius Lietuvoje, Jums reikėtų pritaikyti standartinį 21 proc. PVM tarifą nuo maržos.

Kad Baltarusijos piliečiui – pirkėjui būtų galima taikyti 0 proc. PVM tarifą, reikėtų turėti visus įrodymus, jog automobilis išgabentas iš Lietuvos ir įregistruotas, pavyzdžiui Baltarusijoje. Įrodymai kad automobilis išgabentas turėtų būti: importo deklaracija, automobilio registracijos Baltarusijoje kopija, pirkėjo laisvos formos deklaracija, jog automobilis įregistruotas Baltarusijoje ir naudojamas asmeninėms reikmėms. Jūs gavę minėtus dokumentus, kartu su laišku, saugokite. Parduodami automobilį galite išrašyti PVM sąskaitą faktūrą su 0 PVM tarifu (nurodydami, jog taikomas 0 proc. PVM tarifas pagal LR PVM įstatymo 41 straipsnį). Tačiau iš pirkėjo taip pat paimkite PVM dydžio užstatą.  Kai gausite anksčiau minėtus įrodymus dėl automobilio išgabenimo ir įregistravimo Baltarusijoje, užstatinį PVM galite grąžinti pirkėjui. Jei pirkėjas įrodymų neatsiunčia, tuomet koreguokite sąskaitą-faktūrą ir nurodykite standartinį 21 proc. tarifą nuo maržos. Tas pats galioja ir kai automobilį pats pirkėjas išsigabena tiesiai iš kitos ES šalies (pvz.:Vokietijos).

Jei automobilius patys išgabenate iš Europos sąjungos, arba jas išgabena Jūsų pasamdyta transporto įmonė tuomet autombiliams taikomas 0 proc. PVM tarifas. Tokiu atveju įmonė turi turėti prekių išgabenimą įrodančius dokumentus (pvz.CMR), o PVM sąskaitoje-faktūroje nurodyti, jog taikomas 0 proc. PVM tarifas pagal LR PVM įstatymo 41 straipsnį.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.