...

MB įmonė vykdo komiso veiklą.

Žinių bazė

2013.12.02

MB vykdo komiso veiklą. Ar gali MB narys vykdydamas komiso veiklą dar papildomai pirkti naujas prekes iš tiekėjų ir jas parduoti neįregistravus naujos veiklos rūšies? Nuo kokios sumos pajamų per metus privaloma deklaruoti savo pajamas dėl GPM mokėjimo? Ačiū

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-12-02 12:49

Komiso veiklai vykdyti, kai tokią veiklą vykdo juridinis asmuo – mažoji bendrija (MB) – netaikomos veiklos registravimo taisyklės (kaip, pavyzdžiui,...

Publikavimo data: 2013-12-02 12:49

Komiso veiklai vykdyti, kai tokią veiklą vykdo juridinis asmuo – mažoji bendrija (MB) – netaikomos veiklos registravimo taisyklės (kaip, pavyzdžiui, būtų, jei asmuo vykdytų individualią veiklą). Komiso veikla vykdoma sudarius komiso sutartį tarp komisionieriaus (Jūsų atveju – MB) ir komitento – asmens, kurio daiktą sutartyje nustatyta tvarka ir kaina MB parduos.

MB nėra draudžiama tuo pačiu metu užsiimti keliomis veiklos rūšimis (nebent Jūs kitaip nurodėte savo MB nuostatuose, tokiu atveju reiktų keisti nuostatus), tačiau tokiam naujų prekių pirkimui ir jų pardavimui reiktų sudaryti naujas sutartis su tiekėjais (ne komiso) ir pardavinėjant prekes laikytis LR ūkio ministro įsakymu patvirtintų prekių ženklinimo taisyklių.

Jei MB narys gauna pinigus, kaip MB pelno dalį, toks narys turės sumokėti 20% dydžio GPM nuo visos per metus išmokėtos sumos (gautų pajamų, atskaičius deklaruotas kaip su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusias pajamas). Nuo 2014 m. apskaičiuojant ir deklaruojant pajamas iš paskirstytojo pelno taikomas 15% tarifas. Jeigu MB narys gauna lėšas, kaip išsiimtas savo asmeniniams poreikiams (deklaruojant lėšas kaip su darbo santykiais susijusius pajamas), tuomet MB narys iki kitų metų gegužės 1 d. papildomai turės sumokėti 15% dydžio GPM nuo gautos sumos. Įpareigojimas MB nariui teikti GPM deklaracijas nėra siejamas su tam tikra jo per metus gaunamų pajamų suma (sumos ‚lubomis“ ar „minimumu“), deklaracijos teikiamos tik tuo atveju, jei MB narys kažkuria forma gavo lėšų iš MB, nepriklausomai nuo gautos sumos dydžio.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.