...

Masažas. Individuali veikla

Žinių bazė

2013.09.16

Sveiki.
Turiu klausimą su kuriuo susiduria dauguma masažuotojų kurie nori pradėti individualią veiklą.Koks individualios veiklos rūšies kodas norint pradėti daryti masažus? Gal būtų galima sužinoti ir veiklos rūšies apibrėžimą? Turiu medicininį išsilavinimą (kineziterapija). Patalpos kurias turiu radęs, atitinka higieninius reikalavimus. Tame pastate taip pat dirba ir keletas gydytojų ir odontologų. Ar aš galiu pradėti individualią masažo veiklą ir dirbti legaliai, ar įstatymai vis dėl to šito neleidžia?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-09-16 10:19

Masažui Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriųje (toliau – EVRK) yra priskitas EVRK kodas Nr. 96.04 „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“. Savo ruožtu gydomajam...

Publikavimo data: 2013-09-16 10:19

Masažui Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriųje (toliau – EVRK) yra priskitas EVRK kodas Nr. 96.04 „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“. Savo ruožtu gydomajam masažui priskirtinas EVRK kodas Nr. 86.90 „Kita žmonių sveikatos priežiūros veikla“.

Masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų aprašo 3 punkte yra pateikta masažo sąvoka, nurodant, kad masažas – tai speciali, moksliškai pagrįsta, dozuota, mechaninio ir refleksinio poveikio žmogaus organizmui priemonių visuma. Masažas atliekamas fizinio kontakto būdu rankomis, specialiais įrankiais arba aparatais, siekiant grąžinti sveikatą, ją palaikyti bei stiprinti organizmą. Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra detaliai aptarta ir nėra nustatyto vieningo masažo sąvokos vartojimo, dėl to nėra vienareikšmiško atsakymo, kuo gydomasis masažas įstatymiškai skiriasi nuo paprasto.

Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, toks masažas, kaip jis suprantamas pateiktoje sąvokoje, yra priskiriamas licencijuojamai sveikatos priežiūros veiklai, o tokias licencijas gali gauti tik juridiniai asmenys. Šią paslaugą gali atlikti tik atitinkantys masažuotojo profesijos kvalifikacinius reikalavimus asmenys, ir negali verstis šia veikla kaip individualia veikla.

Tačiau pažymėtina, jog gyventojai visdėlto turi galimybę teikti prašymus registruoti ir vykdyti individualią veiklą klasifikuojamą EVRK 96.04 klasėje „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“, į kurią įeina turkiškų pirčių, saunų, garo vonių, soliariumų, liesėjimo ir lieknėjimo salonų, masažo kabinetų ir kt. veikla. Tačiau negali teikti masažo paslaugų, kaip jos būtų suprantamos pagal aukščiau minėtą apibrėžimą. Kitaip tariant, turėdami individualios veiklos pažymą – galite atlikti tokią fizinės gerovės užtikrinimo veiklą (t.y teikti tam tikras kūno priežiūros paslaugas), kuri nepatenka į masažo sąvoką, pateiktą aukščiau.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.