...

LR PVM mokėtojas parduoda preke ES ne PVM mokėtojui.

Žinių bazė

2014.05.02

Ar LR PVM mokėtojas pardavėjas turi imti 21 proc PVM ir jį rašyti sąskaitoje. Ar LR PVM mokėtojas pardavėjas turės mokėti PVM Lietuvoje? Ir kokiame deklaracijos laukelyje tai nurodyti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-05-02 13:52

Taip, jei esate Lietuvoje registruotas PVM mokėtojas, tuomet parduodami prekes ar paslaugas, prie jų kainos turite pridėti PVM ir sumą...

Publikavimo data: 2014-05-02 13:52

Taip, jei esate Lietuvoje registruotas PVM mokėtojas, tuomet parduodami prekes ar paslaugas, prie jų kainos turite pridėti PVM ir sumą išskirti sąskaitoje. Pardavimus, apmokestintus PVM 21 proc. deklaruojate 11-oje PVM deklaracijos eilutėje “PVM apmokestinami sandoriai”.

Dėl pardavimų į ES: bendru atveju, jei prekes parduodate fiziniams asmenims sąskaitą išrašote su 21 proc. PVM.  Jei  paslaugą ar prekę parduodate užsienyje įsikūrusiam juridiniam apmokestinamajam asmeniui (įmonei), sąskaitą išrašote su 0 proc. PVM bei nuoroda “atvirkštinis apmokestinimas” (Jei parduodate ES šalyje įsikūrusiai įmonei, tuomet galite papildomai nurodyti “according to directive 2006/112/EB 44”). Tokius pardavimus, su 0 proc. PVM, deklaruojate 18-oje PVM deklaracijos eilutėje “ES PVM mokėtojams patiektos prekės (0 proc.)”.

Už einamą mėnesį apskaičiuotą mokėtiną į biudžetą PVM mokestį turite deklaruoti ir sumokėti iki kito mėnesio 25 dienos.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.