Lietuvos piliečio nuotolinis darbas Lietuvoje veikiančioje atstovybėje iš užsienio (ES) valstybės
2017.04.05
Kokie mokesčiai ir kokioje valstybėje turėtų būti mokami, jeigu Lietuvos pilietis, deklaravęs savo gyvenamąją vietą Lietuvoje, joje mokantis visus mokesčius atlieka darbą nuotoliniu būdu iš užsienio valstybės (ES narės). Lietuvos pilietis yra įdarbintas pagal lietuvišką darbo sutartį Lietuvoje registruotame užsienio įmonės filiale?
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Regina Utkienė
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Premium
Publikavimo data: 2017-04-05 16:33
Lietuvos piliečio – nuolatinio Lietuvos gyventojo (toliau – Lietuvos rezidento) pajamos, už darbą užsienio valstybėje gautos iš Lietuvoje įregistruoto užsienio...
Publikavimo data: 2017-04-05 16:33
Lietuvos piliečio – nuolatinio Lietuvos gyventojo (toliau – Lietuvos rezidento) pajamos, už darbą užsienio valstybėje gautos iš Lietuvoje įregistruoto užsienio įmonės filialo, apmokestinamos pajamų mokesčiu Lietuvoje, GPMĮ nustatyta tvarka. Tačiau, vadovaujantis dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių (toliau – DAIS) nuostatomis, užsienio valstybė turi pirmumo teisę apmokestinti Lietuvos rezidento už darbą toje užsienio valstybėje gautas pajamas, jeigu Lietuvos rezidentas (Lietuvos vieneto darbuotojas) toje užsienio valstybėje dvylikos mėnesių laikotarpiu ištisai ar su pertraukomis išbūna ilgiau kaip 183 dienas ir atlyginimas priskiriamas nuolatinei buveinei, kurią Lietuvos rezidento darbdavys turi toje užsienio valstybėje. Jeigu pagal DAIS nuostatas darbo užmokesčio pajamos būtų apmokestintos pajamų mokesčiu užsienio valstybėje, Lietuvoje galėtų būti naikinamas šių pajamų dvigubas apmokestinimas (GPMĮ 37 straipsnyje nustatyta tvarka).
Lietuvos piliečio, kuris yra nenuolatinis Lietuvos gyventojas (yra užsienio valstybės rezidentas) iš Lietuvoje įregistruoto užsienio įmonės filialo už darbą užsienio valstybėje gautos darbo užmokesčio pajamos nėra pajamų mokesčio objektas Lietuvoje ir neapmokestinamos pajamų mokesčiu. Šiuo atveju pajamų mokestį ar jam tapatų mokestį nenuolatinis Lietuvos gyventojas turėtų mokėti savo rezidavimo valstybėje. Tačiau darbdavys turi turėti dokumentą, patvirtinantį, kad darbuotojas yra užsienio valstybės rezidentas (turėti Lietuvos piliečio (darbuotojo) rezidavimo vietą užsienio valstybėje patvirtinančią pažymą) ir dokumentą dėl faktinės darbo vietos, t. y., kad darbas atliekamas ne Lietuvoje (pvz., darbo sutartį, kurioje nurodyta, kad darbuotojo nuolatinė darbo vieta yra užsienio valstybėje).
Dėl nuo darbo užmokesčio pajamų mokamų privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokų informaciją teikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SODRA).