Kokių pažymų ar dokumentų reikia norint prekiauti internete vaikiškais rūbais ir žaislais parsiųstais iš Kinijos?

Žinių bazė

2012.11.14

Noriu atidaryti internetinę parduotuvę, kurioje bus prekiaujama vaikiškais rūbais ir žaislais parsiųstais iš Kinijos. Kaip suprantu norint prekiauti internete reikia įregistruoti Individulią veiklą pagal pažymą. Kokių prekių įsigijimo dokumentų man reiktų ir kaip būtų su PVM ir muito mokesčiais, kaip man juos reiktų pažymėti apskaitoje?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2012-11-14 22:52

DR. DALIA FOIGT Kokių pažymų ar dokumentų reikia norint prekiauti internete vaikiškais rūbais ir žaislais parsiųstais iš Kinijos? Atsakydami į...

Publikavimo data: 2012-11-14 22:52

DR. DALIA FOIGT
Kokių pažymų ar dokumentų reikia norint prekiauti internete vaikiškais rūbais ir žaislais parsiųstais iš Kinijos?

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad gabenant į Lietuvos Respubliką prekes iš trečiųjų šalių, t.y. iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, asmuo privalo vykdyti privalomąsias muitinės veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatytas procedūras. Pavyzdžiui, importuojant prekes reikia atlikti prekių importo procedūrą, sumokėti muitą ir pridėtinės vertės mokestį, įvertinti ar yra nustatytos importo kvotos konkrečioms prekėms ir pan. Atkreiptinas dėmesys, kad priklausomai nuo valstybės, iš kurios gabenamos prekės, skirtingoms prekėms gali būti taikomi diferencijuoti muitų ar akcizų dydžiai.
     
Reikia pažymėti, kad bendruosius reikalavimus į rinką tiekiamoms prekėms  nustato Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad į rinką teikiami produktai (gaminiai ir paslaugos) turi būti saugūs. Remiantis nurodyto 9 str., platintojas privalo teikti į rinką tik saugius gaminius, teikti vartotojams visą iš gamintojo gautą bei kitą reikiamą informaciją prieš perduodamas gaminį vartotojams, kad šie galėtų įvertinti su gaminiu susijusią riziką per visą nurodytą, įprastą ar numanomą jo vartojimo laiką, kai tokia rizika be reikiamo perspėjimo nėra akivaizdi. Įspėjimų pateikimas neatleidžia platintojo nuo prievolės laikytis kitų šiame įstatyme ir kituose produktų saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų, vykdyti kitas pareigas, nustatytas šiame įstatyme ir kituose produktų saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose.

Reikia pažymėti, kad žaislų saugos reikalavimus į Lietuvos rinką  tiekiamiems žaislams nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. 4-174 patvirtintas Žaislų saugos techninis reglamentas  (toliau – Reglamentas). Reglamente įtvirtinta importuotojų pareiga į  Lietuvos rinką teikti tik šiame Reglamente ir kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus atitinkančius žaislus. Pažymėtina, kad prieš pateikdami žaislą į rinką, importuotojai privalo patikrinti ir  prireikus  pateikti dokumentus, įrodančius,  kad   gamintojas atliko   atitinkamą  atitikties  vertinimo  procedūrą, parengė techninius   dokumentus,  kad  žaislas  paženklintas reikiamu atitikties ženklu, kad prie žaislo pridėti reikiami dokumentai ir kad gamintojas įvykdė Reglamente nustatytus reikalavimus.  Importuotojai privalo užtikrinti, kad prie žaislo būtų pridėti nurodymai ir saugumo informacija, pateikiama lietuvių kalba, taip pat vykdyti kitus Reglamente įtvirtintus įsipareigojimus. Į rinką tiekiami vaikiški drabužiai turi atitikti Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme nustatytus reikalavimus. Reikalavimus vaikiškiems drabužiams taip pat nustato Europos standartas EN 14682 “Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai”.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad prekių mažmeninę prekybą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos „Mažmeninės prekybos taisyklės“, kurios nustato bendruosius mažmeninės prekybos Lietuvos Respublikoje organizavimo reikalavimus. Šiose taisyklėse nustatytas draudimas pardavėjui parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais, taip pat parduoti prekes, kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 170 patvirtintos Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės.

ALGIS TEIŠERSKIS
Kokių prekių įsigijimo dokumentų man reiktų ir kaip būtų su PVM ir muito mokesčiais, kaip man juos reiktų pažymėti apskaitoje? 
Taip, prekybai internete reikėtų įregistruoti individualią veiklą. Tačiau galite rinktis ir kitas verslo formas: mažąją bendriją, individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę. Pasirinkimas priklauso nuo Jūsų veiklos tikslų, lūkesčių, verslo organizavimo ypatumų, mokestinių priežasčių.
Prekių įsigijimo dokumentai: sąskaita-faktūra (ar PVM sąskaita-faktūra), prekių gabenimo dokumentai. Įsigijimo dokumente (dažniausiai sąskaitoje-faktūroje) nurodoma vienetai, kiek prekės kainuoja, kas pardavėjas. Jei prekės perkamos iš Kinijos, turi būti ir gabenimo dokumentas. Jei prekes pirksite ne didmena, o po kelis vienetus (pavyzdžiui iš Kinijos internetinės parduotuvės), tokiu atveju pardavėjas paprastai išrašo tik sąskaitą-faktūrą.
Jei registruositės PVM mokėtojais, PVM sumokėtą muitinėje galėsite deklaruoti kaip “grąžintiną”. Jei nesiregistruosite PVM mokėtojais, tuomet muito PVM bus laikoma Jūsų įmonės sąnaudomis. 

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.