...

Fiziniui asmeniui – verslo liudijimas ar individuali veikla?

Žinių bazė

2014.07.14

Domina mintis pradėti verslą. Planuojama veikla – automobilių remontas. Iškilo klausimas, kokią individualios veiklos formą pasirinkti – verslo liudijimą ar pagal pažymą? Kokie yra pagrindiniai skirtumai ir kuri forma “labiau apsimoka”?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-07-14 14:23

Jeigu ketinate vykdyti variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remono veiklą, kaip ji apibrėžta Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 red....

Publikavimo data: 2014-07-14 14:23

Jeigu ketinate vykdyti variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remono veiklą, kaip ji apibrėžta Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 red. (veiklos rušies kodas 45.20.00), tuomet individualia veikla galima užsiimti tiek su verslo liudijimu, tiek su pažyma.

Sprendžiant, kokią veiklos formą pasirinkti, reikia aiškiai įsivertinti, ar Jūsų paslaugų pirkėjams svarbu, kad Jus butumete PVM moketojas, ar ne, be to – paslaugas pirks įmonės ar pavieniai fiziniai asmenys. Be to, svarbus ir verslo dalyvių skaičius – dirbsite vienas(-a) ar ne, kiek reikalingas išorės finansavimo poreikis, planuojami pinigų srautai, verslo plėtros perspektyvos, investicijų būtinybė, kt.veiksniai.

Bendru atveju gyventojams, vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą, per apskaitinį laikotarpį, kuris prasideda sausio 1 d. ir baigiasi gruodžio 31 d., imonėms galima parduoti už 4500,00 Eur – o šią ribą viršijantys pardavimai apmokestinami taip pat, kaip būtų apmokestinami pardavimai iš individualios veiklos pagal pažymą. Be to, gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimaą, negali tapti PVM mokėtoju – esant prievolei įsiregistruoti arba norėdamas įsiregistruoti savanoriškai, gyventojas turetų vykdyti individualią veiklą pagal pažymą arba steigti juridinį vienetą.

Jeigu apribojimai, nurodyti aukščiau, Jums neaktualūs ir planuojate pradėti smulkų verslą dirbdama(-as) viena(-as), tuomet dėl veiklos administravimo ir keliamų reikalavimų buhalterinės apskaitos sutvarkymui supaprastinimo bei mokesčių optimizavimo, individuali veikla pagal verslo liudijimą būtų optimalus pasirinkimas. 

Žemiau pateiktos nuorodos apie mokamus mokesčius, vykdant individualią veikla pagal verslo liudijimą ir pagal pažymą:

Apie mokesčius, vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/1420/Ar-reikia-moketi-papildomus-mokescius-isigijus-patenta-prekiauti-rubais

Apie mokesčius, vykdant individualią veiklą pagal pažymą:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/583/Mokesciai-pasirasius-darbo-sutarti-ir-vykdant-individualia-veikla

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.