Kaip tvarkyti Mažosios Bendrijos buhalterinę apskaitą?

Žinių bazė

2013.07.06

Turiu atsidaręs MB. Dabar dirbu aš ir žmona. Kokią buhalterinę apskaitą reikai vesti? Ar pagal individualią įmonę ,ar kaip akcinė bendrovė?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2013-07-06 19:55

Mažosios bendrijos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys (išskyrus tikrąsias ūkines bendrijas ir komanditines ūkines bendrijas, kurių visi tikrieji nariai...

Publikavimo data: 2013-07-06 19:55

Mažosios bendrijos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys (išskyrus tikrąsias ūkines bendrijas ir komanditines ūkines bendrijas, kurių visi tikrieji nariai yra akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės) turi teisę pasirinkti, ar tvarkydamos apskaitą ir sudarydamos finansines ataskaitas vadovausis:

  a) tik 38 verslo apskaitos standartu ,,Neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų ir mažųjų bendrijų buhalterinė apskaita ir finansinės ataskaitos“ (mažosioms bendrijoms nereikia sudarinėti pinigų srautų ir nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitos)
  b) ar visais kitais verslo apskaitos standartais.

Paaiškinimus dėl Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo (Žin., 2001, Nr. 99-3515) ir VAS nuostatų taikymo teikia Audito ir apskaitos tarnyba. Šios tarnybos puslapyje galima rasti parengtą medžiagą dėl mažųjų bendrijų apskaitos :http://www.aat.lt/index.php?=1&id=1061

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.