Kaip perduoti prekes prekyboje kai dirbi su patentu?
2013.12.26
Norėčiau tęsti pradėtą veiklą prekyboje. Dabar viskas yra tėvelio vardu, o aš esu įrašyta patentą. Nuo naujų metų tėtis nebenori daugiau dirbti, ir perleistų verslą man. Kadangi visi prekių įsigijimo dokumentai yra tėvelio vardu, tai nežinom kaip čia turėtų būti viskas pagal įstatymus. Ar mes turėtumėme kokią pirkimo-pardavimo prekių sutartį rašyti tarpusavyje, ar notariškai patvirtinti? Turim kasos aparatą, prekių maždaug už 40 000lt. Prekiaujam apatiniu trikotažu ir rūbais. Skyrius nemažas, prekių daug ir įvairių, ar reikia pasidaryti tikslią inventorizaciją? Kad paskui nekiltų nesusipratimų su mokesčių inspekcija? Ačiū
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Paulius Putrimas
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”
Publikavimo data: 2013-12-26 18:46
Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, atkreipiame dėmesį jog individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m....
Publikavimo data: 2013-12-26 18:46
Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą, atkreipiame dėmesį jog individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1791 patvirtintos Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklės (toliau – Taisyklės). Verslo liudijime leidžiama įrašyti vieną papildomą asmenį – sutuoktinį, tėvą, motiną, vaiką nuo 14 metų, globojamąjį, globėją (rūpintoją). Nurodytas asmuo turi teisę dalyvauti gyventojo vykdomoje veikloje, kuriai buvo išduotas verslo liudijimas. Tačiau pažymėtina, jog iš veiklos, kuriai buvo išduotas verslo liudijimas, gautas pajamas turi deklaruoti verslo liudijimą įsigijęs gyventojas. Siekiant perimti ir tęsti tėčio vykdomą veiklą savarankiškai, Jums visų pirma reikia įsigyti verslo liudijimą. Verslo liudijimo įsigijimo tvarką bei tam būtinus dokumentus nustato Taisyklių 4 punktas.
Reikia pažymėti, kad turtas nuosavybės teise gali būti perleistas sudarius pirkimo-pardavimo sutartį. Pirkimo–pardavimo sutarties dalyku gali būti neišimti iš apyvartos daiktai, kuriuos pardavėjas jau turi ar kurie gali būti sukurti ar pardavėjo įgyti ateityje, vertybiniai popieriai ir kitokie daiktai bei turtinės teisės. Fizinių asmenų sandoriai, kai sandorio suma sudarymo metu yra didesnė kaip penki tūkstančiai litų ir kurie nėra įvykdomi sudarymo metu, turi būti sudaryti paprastos rašytinės formos. Įvertinus Jūsų situaciją, prekių pirkimo-pardavimo sutartis turi būti sudaryta raštu.
Pažymime, kad Jūsų nurodyta aplinkybė, jog prekes pirksite iš tėčio, reiškia, kad šis sandoris bus sudaromas tarp susijusių asmenų, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme. Nėra draudžiama sudaryti pirkimo-pardavimo sutarčių tarp susijusių asmenų, tačiau toks sandoris turi būti sudarytas rinkos sąlygomis, turtas turi būti parduotas už rinkos kainą. Pareiga parduoti turtą rinkos kaina yra susijusi su asmens pareiga mokėti gyventojų pajamų mokestį kaip nustatyta Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme.
Taisyklės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos Mažmeninės prekybos taisyklės nustato, kad asmuo privalo turėti prekių įsigijimą patvirtinančius dokumentus. Atsižvelgiant į tai, pirkimo-pardavimo sutartyje turite nurodyti (išskirti) visas įsigijamas prekes, jų kiekį bei kainą.
Taip pat būtina atkreipti dėmesį į Kasos aparatų naudojimosi taisykles. Šiose taisyklėse nustatyta, jog pasikeitus kasos aparato naudotojui, kasos aparato įrengimo adresui, kasos aparato naudotojo rekvizitams ar kasos aparato paskirčiai, kasos aparato techninis pasas turi būti perregistruotas teritorinėje valstybės mokesčių inspekcijoje. Vadovaujantis tuo, kas išdėstyta, Jūsų atveju keičiasi kasos aparato naudotojas, t. y. juo tampate Jūs, todėl po pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo turėtumėte informuoti teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją ir perregistruoti minėtą kasos aparato techninį pasą.