...

Kada reikalingas kasos aparatas?

Žinių bazė

2016.03.04

Norėčiau iš Vokietijos sandėlių vežti ir pardavinėti čiužinius. Visa reklama apie mano veiklą būtų tik internete, išsinuomočiau mažą sandėlį čiužiniams sudėti, ten pirkėjai atvažiuotų nusipirkti. Ar man reikalingas tokiu atveju kasos aparatas? Ar užtektų tik išrašyti pardavimo čekiuką?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-03-04 16:53

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta „Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše“, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m....

Publikavimo data: 2016-03-04 16:53

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta „Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše“, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio  13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas). Apraše nustatytas reikalavimas naudoti kasos aparatus individualia veikla besiverčiantiems gyventojams, kurie užsiima prekybos veikla ir prekiauja pastatuose ar patalpose, taip pat kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuose nameliuose, autoparduotuvėse (toliau – patalpose). Aprašo 4 punkte nustatyta, kad kasos aparatai turi būti įrengti ir naudojami kiekvienoje atsiskaitymo vietoje (išskyrus Aprašo 10-12 punktuose nurodytus atvejus), kurioje asmenys už prekes (paslaugas) atsiskaito grynaisiais pinigais ir (ar) mokėjimo kortelėmis.

Jei vykdysite prekybos individualią veiklą patalpoje ir pirkėjas, atvykęs atsiimti prekių į Jūsų turimas patalpas (sandėlį), atsiskaitys už prekes grynaisiais pinigais, atsiskaitydamas su pirkėju privalėtumėte naudoti kasos aparatą ir pirkėjui išduoti kasos aparato kvitą. Tuo atveju, jei pirkėjas su Jumis atsiskaitytų pavedimu, o į sandėlį tik atvyktų pasiimti prekių ar prekes Jūs pats pristatytumėte pirkėjui į sutartą vietą, kasos aparato naudoti neprivalėtumėte, o pirkėjui turėtumėte išrašyti sąskaitą faktūrą arba PVM sąskaitą faktūrą.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.