...

Ką daryti su PVM mokėjimu, jeigu neturiu iš ko mokėti dėl skolininkų?

Žinių bazė

2011.12.18

Dirbu pagal verslo liudijimą. Dauguma mano užsakovų laiku su manimi neatsiskaito. Turiu mokėti valstybei PVM, ir dėl skolų neturiu iš ko. Ką daryti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2011-12-18 21:53

PVM yra gan “griežtas” mokestis. Jokių išimčių dėl skolininkų PVM įstatyme nenumatyta. Kitaip tariant – įmonės reikalas gauti iš pirkėjų...

Publikavimo data: 2011-12-18 21:53

PVM yra gan “griežtas” mokestis. Jokių išimčių dėl skolininkų PVM įstatyme nenumatyta. Kitaip tariant – įmonės reikalas gauti iš pirkėjų pinigus už paslaugas, o PVM bet kokiu atveju turi būti sumokėtas laiku.
Jei Jūsų pasirinktas PVM mokestinis laikotarpis – kalendorinis mėnuo, Jūs PVM turite sumokėti iki sekančio mėnesio 25 dienos. Tačiau, Jei Jūsų įmonės (šiuo atveju verslo liudijimo) apyvarta neviršija 200 tūkst. litų per metus, Jūs galite VMI prašyti pakeisti mokestinį laikotarpį į kalendorinį pusmetį. Tokiu atveju deklaruoti ir sumokėti PVM turėtumėte tik 2 kartus per metus. Kokį laikotarpį pasirinksite priklauso nuo verslo specifikos. Jei jau nuspręsite pasirinkti pakeisti PVM mokestinį laikotarpį į kalendorinį pusmetį – būkite tikri, jog sugebėsite sumokėti susikaupusį viso pusmečio PVM vienu kartu.
Taip pat yra galimybė prašyti VMI atidėti mokėjimą, kitaip tariant galima sutarti su VMI susidarusią skolą apmokėti dalimis. Bet tokiu atveju reikės pateikti VMI papildomos informacijos: pelno ataskaitas, balansus, verslo planelį.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.