...

Gaminu rankdarbius ir noriu juos parduoti internetu.

Žinių bazė

2016.11.18

Mėnesio pelnas būtų apie 100€. Jei pirkčiau verslo liudijimą ir išsipirkčiau kelias dienas į mėnesį kaip būtų su prekyba pvz. facebooke? Ten nepaslėpsiu anketos neišpirktomis dienomis. Kiekvieną dieną tikrai nebūtų pirkimo ir išsipirkti visam mėnesiui neapsimoka, nes tiek kiek sumokėčiau už patentą aš net neuždirbti galiu. Ką man pasiūlytumėte?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-11-18 13:45

Gyventojas gali savarankiškai vykdyti individualią rankdarbių gamybos veiklą įsigijęs verslo liudijimą ir/arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą. Individualios veiklos formą...

Publikavimo data: 2016-11-18 13:45

Gyventojas gali savarankiškai vykdyti individualią rankdarbių gamybos veiklą įsigijęs verslo liudijimą ir/arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą. Individualios veiklos formą pasirenka pats gyventojas, atsižvelgdamas į konkrečias veiklos vykdymo aplinkybes, darbų pobūdį, jų apimtį ir į teisės aktus, reglamentuojančius atitinkamą veiklą.
Individualios gamybinės veiklos, vykdomos pagal pažymą, pajamos apmokestinamos pajamų mokesčiu, taikant 5 proc. mokesčio tarifą. Pajamų mokestis apskaičiuojamas nuo apmokestinamųjų pajamų, t. y., nuo skirtumo, apskaičiuoto iš gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų atėmus Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 18 straipsnyje nustatytus leidžiamus atskaitymus. Iš įregistruotos individualios veiklos pajamų negavus, nereikia mokėti pajamų mokesčio.
Taigi, tuo atveju, jei ketinate gauti nepastovias individualios veiklos pajamas, galėtumėte pasirinkti įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą. Pasirinkus šią veiklos vykdymo formą, pajamų mokestį mokėtumėte tik nuo teigiamo veiklos rezultato (t. y. iš pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus, susijusius su individualios veiklos pajamų uždirbimu). Informaciją dėl PSD ir VSD įmokų mokėjimo, vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pagal kompetenciją, Jums galėtų suteikti SODRA.
Daugiau informacijos apie individualią veiklą (individualios veiklos įregistravimą, pajamų apmokestinimą gyventojų pajamų mokesčiu, buhalterinę apskaitą, pajamų deklaravimą ir kitas mokestines prievoles) galite rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje www.vmi.lt -> Gyventojams -> Konsultacinės medžiagos katalogas -> Gyventojų pajamų mokestis -> Individuali veikla pagal pažymą.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.