...

Esu baldų gamybos įmonės savininkas, ar galiu dar papildomai vykdyti individualią veiklą pagal pažymą?

Žinių bazė

2014.05.06

Sveiki,
esu individualios įmonės baldų gamybos savininkas, tačiau vasaros sezonu noriu papildomai užsiimti motorinio katerio nuoma (keleiviu plukdymu jūroje). Kateris asmeninis, ne įmonės. Patento tokiai veiklai nėra. Ar galiu vykdyti individualią veiklą pagal pažymą? Kaip tai atsilieps mano pajamų apmokestinimui? O gal galiu tai daryti įmonės vardu, ar tam reikia keisti įmonės įstatus ir pasitvirtint naujos veiklos rūšies kodą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-05-06 16:51

Pirmiausia atsakant į klausimą, svarbu pažymėti, jog individualios įmonės savininkui nėra nustatyta jokių apribojimų papildomai užsiimti veikla pagal individualios veiklos...

Publikavimo data: 2014-05-06 16:51

Pirmiausia atsakant į klausimą, svarbu pažymėti, jog individualios įmonės savininkui nėra nustatyta jokių apribojimų papildomai užsiimti veikla pagal individualios veiklos pažymą, todėl asmuo gali būti kartu individualios įmonės savininkas ir vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą.
Taip pat labai svarbu, jog tokia veikla yra licencijuojama ir griežtai reguliuojama, o ypač griežtai reguliuojamas yra keleivių plukdymas jūroje. Dėl licencijos ir visais su šia veikla susijusiais klausimais galima kreiptis į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją.
Kadangi nėra aiškiai nurodyta ar uždavęs klausimą asmuo pats teiks keleivių plukdymo jūroje paslaugas ar tiesiog išnuomos savo katerį asmenims, kurie teiks tokias paslaugas, yra galimos 2 situacijos:
1) Asmuo pats teikia keleivių plukdymo jūroje paslaugas. Jei asmuo pats teikia paslaugas, tai nėra nuoma, kadangi daiktas nėra perduodamas laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį. Pagal išduotą individualios veiklos pažymą, galima vykdyti bet kokio pobūdžio veiklą, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų  pardavimo ir (ar) nuomos veiklą bei išskyrus tą, kuriai teisės aktai numato reikalavimą įsteigti įmonę. Nurodytu atveju šia veikla galima verstis turint individualios veiklos pažymą.
2) Asmuo išnuomoja motorinį katerį kitiems asmenims, kurie teikia tokias paslaugas. Tokiu atveju nėra reikalinga individualios veiklos pažyma ir asmuo gali sudaryti nuomos sutartį kaip privatus asmuo.
Pasisakant apie pajamų apmokestinimą svarbu pažymėti, jog pajamos, tokiu atveju, kai paslaugas teikia pats asmuo, būtų apmokestinamos atskirai, t.y. pajamos, gautos vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą būtų apmokestinamos mokesčiais, kurie nustatyti pajamoms, gautoms vykdant individualią veiklą. Konkrečiai, gyventojų pajamų mokestis (5 arba 15 % nuo asmens gautų apmokestinamųjų pajamų, mokama kartą per metus), valstybinio socialinio draudimo įmokos (28,5% nuo pusės asmens gautų apmokestinamųjų pajamų, mokama kartą per metus), privalomojo sveikatos draudimo įmokos (90 LT, mokama kas mėnesį).

Taip pat pažymime, jog reikalavimas įmonės nuostatuose nurodyti veiklos rūšis pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių netaikomas nuo 2003 metu. Šiuo metu Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtintuose, pavyzdiniuose individualios įmonės nuostatuose nurodoma tik veiklos tikslai kartu nurodant veiklos sritis (dažniausiai jie yra formuluojami labai bendrai, pvz. pelno siekimas, paslaugų teikimas), tačiau yra įtraukiamas punktas, jog įmonė gali užsiimti bet kokia kita veikla, kuri neprieštarauja Lietuvos Respublikos teisės aktams. Toks nuostatų formavimas, juridiniam asmeniui leidžia užsiimti veikla kuri yra nenurodyta kaip pagrindinė įmonės veikla. Vis dėl to, jeigu licencijavimo taisyklės nurodo, jog licencija yra išduodama veiklai kuri yra nurodyta įmonės įstatuose, licencijos davėjas gali pareikalauti pakeisti įmonės įstatus, juose, be esamų tikslų, nurodant ir teikiamas licencijuojamas paslaugas.

Individualios įmonės turtas yra įmonės nuosavybėn perduotas individualios įmonės savininkui asmeninės nuosavybės teise priklausęs turtas, taip pat turtas, įgytas individualios įmonės vardu. Įmonė savo veiklą vykdo naudodama jai priklausantį turtą, šiuo atveju kateris nepriklauso įmonei, todėl yra galimos 2 galimybės, norit veiklą vykdyti įmonės vardu:
1) Perduoti katerį individualios įmonės nuosavybėn.
2) Išnuomoti katerį individualiai įmonei.

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.