...

Elektroninių paslaugų teikimas JAV, Azijos ir Europos įmonėms

Žinių bazė

2013.12.11

Laba diena,

Turiu verslo ideją įmonei, kuri teiktų elektronines paslaugas įmonėms iįsikurusioms auksčiau išvardytuose kontinentuose. Turiu pora klausimų:

1) Atsiskaitymas su įmonėmis- kaip manote ar tai turėtų būti tik banko pervedimai ar vetėtų siūlyti kitokius variantus kaip PayPal etc. Akivaizdi nauda naudojant PayPal yra mažesni operacijos mokesčiai. Kadangi pinigu sumos nebūtų dideles, abejoju kad būtų verta kiekvieną kartą mokėti astronominius mokesčius už tarptautinius parvedimus. Kadangi neturiu patirties su tarptautiniais mokėjimais, prašau Jūsų patarimo.
2) Kai jau bus žinoma atsiskaitymo forma, ar PVM faktūras galima būtų siųsti tik elektroniniu paštu ir anglų kalba, ar jos turetu būti verčiamos pagal kiekvieną šalį ir siunčiamos paštu? Taip pat, ar yra kažkoks vienas bendras faktūros formatas ar kiekvienai šaliai reikėtų kurti atskirai.
3) Kai žinosiu kokias faktūras siųsti, ar vieninteliai mokesčiai kuriuos reikėtų sumokėti yra Lietuvos PVM? Jei ne, kokius mokesčius reikia nurodyti faktūroje?

Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2013-12-11 18:39

Kad išsamiau atsakyti į klausimus (ypač dėl PVM) reiktų daugiau įsigilinti į Jūsų konkrečią situaciją.  1. Bendru atveju, jei pinigų...

Publikavimo data: 2013-12-11 18:39

Kad išsamiau atsakyti į klausimus (ypač dėl PVM) reiktų daugiau įsigilinti į Jūsų konkrečią situaciją. 

1. Bendru atveju, jei pinigų sumos nedidelės, o klientų skaičius didelis, tuomet PayPal geras variantas.

2. PVM sąskaitas-faktūras galite siųsti elektroniniu paštu, o pas save atsispausdinti arba išsaugoti kompiuteryje. Formatas gali būti bendras visiems, svarbu kad sąskaitoje būtų visi privalomi PVM sąskaitai-faktūrai rekvizitai (žr. žemiau). Sąskaitų tekstą galite versti ir pagal kiekvieną šalį, tačiau to nebūtina daryti. Dažniausiai įmonės sąskaitas rašo ir siunčia lietuvių/anglų arba tik anglų kalba (arba šalies, kurioje įsikūręs pirkėjas kalba). Jei sąskaitas siųsite tik užsienio kalba antrąjį (savo) egzempliorių išsisaugokite lietuvių/užsienio kalba (VMI patikrinimo metu gali pareikalauti dokumento vertimo į lietuvių kalbą).
Privalomi PVM sąskaitų-faktūrų rekvizitai:
1)  išrašymo data;
2) serija ir numeris;
3) prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo PVM mokėtojo kodas;
4) prekių arba paslaugų pirkėjo (kliento) PVM mokėtojo kodasPVM mokėtojo kodas (jei pirkėjas registruotas PVM mokėtoju);
5) prekių tiekėjo arba paslaugų teikėjo pavadinimas arba vardas, pavardė (jeigu tai fizinis asmuo) ir buveinė arba nuolatinė gyvenamoji vieta (jeigu tai fizinis asmuo);
6) prekių arba paslaugų pirkėjo (kliento) pavadinimas arba vardas, pavardė (jeigu tai fizinis asmuo) ir adresas;
7) tiekiamų prekių arba teikiamų paslaugų pavadinimas, kiekis.
8) tiekiamos prekės arba teikiamos paslaugos vieneto kaina (be PVM);
9) tiekiamų prekių arba teikiamų paslaugų, apmokestinamoji vertė (suma);
10) PVM tarifas (tarifai);
11) PVM suma nacionaline valiuta (litais);
12) kai įforminamas prekių ir (arba) paslaugų, kurios neapmokestinamos arba apmokestinamos taikant 0 procentų PVM tarifą, tiekimas (teikimas), – nuoroda kad prekės (paslaugos) neapmokestinamos, apmokestinamos taikant 0 procentų PVM tarifą.

3. Bendru atveju, jei esate registruotas PVM mokėtoju Lietuvoje, o paslaugą parduodate užsienyje įsikūrusiam juridiniam apmokestinamajam asmeniui (įmonei), sąskaitą išrašote be PVM su nuoroda “atvirkštinis apmokestinimas” (Jei parduodate ES šalyje įsikūrusiai įmonei, tuomet galite papildomai nurodyti “according to directive 2006/112/EB 44”). Daugiau jokių mokesčių nurodyti nereikia.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.