...

Dėl paslaugos pirkimo kitoje ES valstybėje

Žinių bazė

2013.09.20

Bendrovė siunčia darbuotoją į seminarą Latvijoje. Latvijos bendrovė išrašo sąskaitą ir priskaičiuoja PVM. Ar teisingai pasielgė Latvijos bendrovė, ar neturėjo taikyti nulinį PVM tarifą. Seminaras vyks Latvijos respublikoje. Ar Lietuvos įmonė turės galimybę tokį PVM susigrąžinti.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-09-20 10:54

Kadangi seminaras, į kurį buvo siųstas Lietuvos darbuotojas, vyko Latvijoje, PVM objektui persikėlus į Latviją, Latvijos įmonė, išrašydama sąskaitą faktūrą,...

Publikavimo data: 2013-09-20 10:54

Kadangi seminaras, į kurį buvo siųstas Lietuvos darbuotojas, vyko Latvijoje, PVM objektui persikėlus į Latviją, Latvijos įmonė, išrašydama sąskaitą faktūrą, taikė latvišką PVM tarifą.

Dėl nulinio PVM tarifo taikymo reikėtų konsultuotis su Latvijos mokesčių administratoriumi – kokios taikomos vietinio mokesčių administratoriaus lengvatos tokio pobūdžio sandoriams.

Be to, svarbu (aiškindami situaciją to nedetalizavote), koks tikslus šio sandorio objektas: ar tai seminaras, į kurį Lietuvos įmonės darbuotojas vyko tik išklausyti pateiktos medžiagos, ar tai tam tikri mokymai, kur jis ne tik klausė, bet ir dalyvavo, pristatė tam tikrą temą ir pan., nes remiantis sandorio turiniu ir nustatoma, kur yra PVM objektas ir koks PVM tarifas turi būti taikomas.  

Pagal bendrą tvarką galite teikti prašymą grąžinti PVM, sumokėtą užsienio valstybėje, jei per metus sumokėto PVM suma iš vienos valstybės viršija 50 eurų.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.