...

Dėl mokesčių nuo individualios veiklos pagal pažymą mokėjimo

Žinių bazė

2013.05.08

Ar mokesčius nuo individualios veiklos pagal pažymą (GPM, SDM ir PSD) reikia Mokesčių inspekcijai sumokėti bendrai kaip vieną įmoką ar kiekvieną atskirai, ir kokie yra jų kodai?
Ar kodai skiriasi, jei mokesčius moki pavėluotai, t. y. po gegužės 1 d.?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-05-08 12:58

VMI prie FM, iš Jūsų klausime nurodytų mokesčių (įmokų) nuo gyventojo individualios veiklos pagal pažymą pajamų, administruoja tik GPM. Šis...

Publikavimo data: 2013-05-08 12:58

VMI prie FM, iš Jūsų klausime nurodytų mokesčių (įmokų) nuo gyventojo individualios veiklos pagal pažymą pajamų, administruoja tik GPM. Šis mokestis privalo būti sumokėtas metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 dienos, į VMI prie FM biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą, vienoje iš kredito įstaigų.

Metinėje pajamų deklaracijoje apskaičiuotas GPM, nepriklausomai ar jis mokamas laiku, ar pavėluotai, mokamas įmokos kodu – 1441. Tačiau, nesumokėjus arba pavėluotai sumokėjus mokesčius yra skaičiuojami delspinigiai.

Individualią veiklą pagal pažymą vykdančių gyventojų mokamas PSD ir VSD įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo administravimo įstaigos (SODRA). Šios įmokos mokamos į SODROS surenkamąją sąskaitą. VSD įmokų kodas – 292. Mokant PSD įmokas už einamąjį mėnesį, įmokos kodas – 313, mokant PSD įmokas už praėjusį laikotarpį, įmokos kodas – 343.
Informaciją apie gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą, PSD ir VSD įmokas ir jų mokėjimo tvarką pagal savo kompetenciją gali suteikti SODRA. Konsultacijos teikiamos trumpuoju telefonu – 1883. Šią informaciją galima rasti Sodros internetinėje svetainėje www.sodra.lt.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.