...

Dėl individualios veiklos tipo pasirinkimo

Žinių bazė

2013.04.19

Laba diena, noriu užsiimti tarpininkavimo veikla internetu parduodant kitų asmenų kurtas virtualias prekes, pvz. nuotraukas.
Pirkėjas pradžioje pervestų pinigus į mano sąskaitą kaip garantą kad bus atsiskaityta, o tada aš atskaičius komisinį mokestį pervesčiau pardavėjui.

Kokią veiklos rūšį geriausia pasirinkti? Ar būtų galima sudarinėti autorines sutartis tarp pirkėjo ir pardavėjo, kaip garantiją kad darbas yra originalus ir autorinės teisės atitenka pirkėjui?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-19 13:42

Manytina, kad labiausiai Jūsų pateiktą situaciją atitinkantis individualios veiklos tipas pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 redakciją (EVRK) būtų įtvirtintas...

Publikavimo data: 2013-04-19 13:42

Manytina, kad labiausiai Jūsų pateiktą situaciją atitinkantis individualios veiklos tipas pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 redakciją (EVRK) būtų įtvirtintas minėtos klasifikacijos 47.91 ir 47 punktuose. T. y. šie klasifikacijos tipai apima tiek prekybą internetu, tiek prekybą, vykdomą per prekybos tarpininkus. Išeina, kad Jūsų atveju prekyba vyksta per tarpininką internetu.

Jūs kaip tarpininkas galite pasirūpinti, kad pardavėjas sudarytų sutartį su pirkėju. LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 38 str. 1 d, numatyta, kad autorių turtinės teisės gali būti perduodamos sutartimi, paveldėjimo tvarka ir kita įstatymų nustatyta tvarka. Jeigu tarp pirkėjo ir pardavėjo Jūsų pagalba sudaroma sutartis dėl kūrinio perleidimo pirkėjui, autorius gali perduoti tokias savo teises į kurinį: 1) atgaminti kūrinį bet kokia forma ar būdu; 2) išleisti kūrinį; 3) versti kūrinį; 4) adaptuoti, aranžuoti, inscenizuoti ar kitaip perdirbti kūrinį; 5) platinti kūrinio originalą ar jo kopijas parduodant, nuomojant, teikiant panaudai ar kitaip perduodant nuosavybėn arba valdyti, taip pat importuojant, eksportuojant; 6) viešai rodyti kūrinio originalą ar kopijas; 7) viešai atlikti kūrinį bet kokiais būdais ir priemonėmis; 8) transliuoti, retransliuoti ir kitaip viešai skelbti kūrinį, įskaitant jo padarymą viešai prieinamu kompiuterių tinklais (internete).

Pažymėtina, kad net ir sudarius autoriaus teisių perleidimo sutartį yra perleidžiamos tik aukščiau išvardintos turtinės autoriaus teisės, tačiau neturtinės autoriaus teisės (1. teisė reikalauti pripažinti kūrinio autorystę aiškiai nurodant autoriaus vardą ant visų išleidžiamo kūrinio egzempliorių, taip pat kitu įmanomu būdu viešai atliekant kūrinį (autorystės teisė); 2. teisė reikalauti, kad bet kokiu būdu naudojant kūrinį būtų nurodomas arba nebūtų nurodomas autoriaus vardas, arba būtų nurodomas autoriaus pseudonimas (teisė į autoriaus vardą); 3. teisė prieštarauti dėl kūrinio ar jo pavadinimo bet kokio iškraipymo ar kitokio pakeitimo, taip pat dėl bet kokio kito kėsinimosi į kūrinį, galinčio pažeisti autoriaus garbę ar reputaciją (teisė į kūrinio neliečiamybę)) visais atvejais išlieka autoriui.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.