...

Ar yra importo sumos apribojimas iš trečiųjų šalių dirbant pagal verslo liudijimą

Žinių bazė

2013.12.16

Ar taikomas importo sumos apribojimas per metus iš trečiųjų šalių (Kinija, Rusija ir pan.), iki privalomai registruotis PVM mokėtoju dirbant pagal verslo liudijimą? Radome tik informaciją importui iš Europos sąjungos šalių taikoma 35000 lt riba, po to privaloma registruotis PVM mokėtoju. Gal tai yra nurodyta kokiame teisės akte? Ačiu už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-12-16 11:56

Atvejai, kuriais Lietuvos asmenys privalo registruotis PVM mokėtojais, skaičiuoti ir mokėti PVM, nustatyti Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau...

Publikavimo data: 2013-12-16 11:56

Atvejai, kuriais Lietuvos asmenys privalo registruotis PVM mokėtojais, skaičiuoti ir mokėti PVM, nustatyti Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 71, 711 straipsniuose.

Pagal PVMĮ 711 prievolė registruotis PVM mokėtoju gali atsirasti dėl prekių įsigijimų iš Europos Sąjungos valstybių narių, jeigu visų įsigytų prekių (išskyrus naujas transporto priemones ir akcizais apmokestinamas prekes) vertė per kalendorinius metus viršija 35 000 Lt (neįskaitant PVM, sumokėto ar mokėtino ES valstybėje, iš kurios prekės buvo atgabentos).

Prekių įsigijimu iš kitos valstybės narės už atlygį laikomas teisės disponuoti prekėmis, kurias tiekėjas, pirkėjas ar bet kuriuo iš jų užsakymu trečioji šalis atgabena į kitą valstybę narę negu ta, kurioje prasidėjo jų gabenimas, įgijimas, kai įsigyjantis asmuo pagal sandorio sąlygas gali disponuoti prekėmis kaip jų savininkas (PVMĮ 41 str. 1 dalis).

Skaičiuojant iš kitų valstybių narių įsigytų prekių vertę (35 000 Lt sumą), atsižvelgiama tik į tų prekių vertę, kurių pardavėjai yra ekonominę veiklą vykdantys kitų valstybių narių juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie pagal savo valstybės teisės aktus įregistruoti arba privalo įsiregistruoti PVM mokėtojais.

Prekės, įsigytos trečiosiose šalyse (pvz., Kinijoje, Rusijoje) ir atgabentos į Lietuvą, yra importo PVM objektas Lietuvoje. Importo PVM apskaičiuoja Lietuvos Respublikos muitinė, taikydama toms prekėms Lietuvoje nustatytą PVM tarifą. Prekių importuotojas privalo sumokėti importo PVM. Prievolės registruotis PVM mokėtoju dėl prekių įsigijimo iš trečiųjų šalių neatsiranda.
Kokie reikalavimai ir apribojimai taikomi, importuojant prekes (išleidžiant į laisvą apyvartą), yra Lietuvos Respublikos muitinės kompetencijos klausimas.

Atkreipiame dėmesį, kad fiziniam asmeniui, veiklą vykdančiam pagal verslo liudijimą, prievolė registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM gali atsirasti ir dėl prekių (taip pat ir importuotų prekių) tiekimo ir (arba) paslaugų teikimo, jeigu bendra atlygio už vykdant ekonominę veiklą šalies teritorijoje patiektas PVM apmokestinamas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) viršija 155 000 Lt ribą (PVMĮ 71 straipsnis).

Skaičiuojant 155 000 Lt atlygio sumą, kada privalomai tampama PVM mokėtoju, neatsižvelgiama į atlygį už prekių tiekimus ir (arba) paslaugų teikimus už šalies teritorijos ribų, į atlygį už PVM neapmokestinamų prekių tiekimą ir (ar) paslaugų teikimą, į avansų sumas, į atlygį už ilgalaikio turto, naudoto ekonominėje veikloje, pardavimą bei atlygį už nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų tiekimą ir finansinių paslaugų teikimą, jeigu šie sandoriai yra atsitiktinio pobūdžio ir asmuo paprastai tokia veikla nesiverčia.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.