...

Ar turint individualios veiklos pažymėjimą galima atlikti geodezinius matavimus (žemės, pastatų), žemėtvarkinius projektus?

Žinių bazė

2013.12.05

Mano vardu užsakyta pažyma, o tokiems darbams atlikti samdomas matininkas, gedeodezininkas, turintis visas reikalingas kvalifikacijas ir licenzijas. Turiu keletą kolegų, kurie minėtą veiklą vykdo pagal individualios veiklos pažymėjimą, tačiau VMI darbuotoja mane suklaidino, pasakydama, kad šiai veiklai vykdyti individualios veiklos pažymėjimas man netinka…
Ačiū

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-12-05 12:06

Lietuvoje gyventojas, kaip fizinis asmuo, gali verstis savarankiška bet kokia komercinio ar gamybinio pobūdžio įstatymų nedraudžiama veikla, jeigu Lietuvos Respublikos...

Publikavimo data: 2013-12-05 12:06

Lietuvoje gyventojas, kaip fizinis asmuo, gali verstis savarankiška bet kokia komercinio ar gamybinio pobūdžio įstatymų nedraudžiama veikla, jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktuose nenustatyta, jog, verčiantis atitinkamos rūšies veikla, būtina įsteigti juridinį asmenį (gyventojas pats turėtų pasitikslinti atitinkamą veiklos sritį reglamentuojančiuose teisės aktuose, o taip pat atitinkamose institucijose, kuruojančiose tą veiklos sritį). Dėl geodezinių matavimų bei žemėtvarkos projektų sudarymo informacijos galėtumėte kreiptis į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją (www.zum.lt; tel. (8 5) 239 1111).

Jeigu teisės aktai nedraudžia gyventojui kaip fiziniam asmeniui (neįsteigus juridinio asmens) vykdyti tam tikros rūšies ekonominės veiklos, tai jis tą veiklą, nors jai ir reikalinga licencija ar bet koks kitas leidimas, gali vykdyti mokesčių administratoriaus nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.