...

Ar taikomas PVM už patalpų nuomą?

Žinių bazė

2013.04.17

Ar reikia įmonei, kuri nėra įsiregistravusi PVM mokėtoja, mokėti PVM, kai ji nuomojasi patalpas (negyvenamos paskirties) iš juridinio asmens PVM mokėtojo? Kokiais dar atvejais galima nemokėt PVM nuomojantis patalpas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-04-17 19:18

Pagal LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 31 str. 2 dalį, sandoris, kuomet juridinis asmuo, įsiregistravęs į PVM...

Publikavimo data: 2013-04-17 19:18

Pagal LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 31 str. 2 dalį, sandoris, kuomet juridinis asmuo, įsiregistravęs į PVM mokėtojų registrą, tiekia negyvenamosios paskirties patalpų nuomos paslaugą įmonei, ne PVM mokėtojai, yra neapmokestinamas PVM.

Įmonei, kuri nėra įsiregistravusi į PVM mokėtojų registrą, nuomojantis negyvenamosios paskirties patalpas iš juridinio asmens, PVM mokėtojo, mokėti PVM nereikia. Jeigu vis dėlto įmonė, kuri perka nuomos paslaugą, būtų įsiregistravusi į PVM mokėtojų registrą, tuomet paslaugos tiekėjas pagal LR PVMĮ 31 str. 3 dalį turėtų teisę pasirinkti už nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomą skaičiuoti PVM ir šis pasirinkimas galiotų ne trumpiau kaip 24 mėnesius visiems jo sudaromiems atitinkamiems sandoriams. Tačiau ir tokiu atveju PVM mokėti įmonei, kuri perka nuomos paslaugą, nereikėtų – prievolė kiltų paslaugos tiekėjui.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.