...

Ar reikia moketi importo PVM?

Žinių bazė

2013.04.14

Esame PVM moketojai. Prekes planuojame atsivežti iš Anglijos (iš ES). Toliau tas prekes planuojame parduoti į ne ES šalį? Ar reikia mokėti importo PVM? O jeigu dalį (pvz. 20%) pasiliksime ir parduosime Lietuvoje?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-04-14 20:46

Atkreipiu dėmesį, kad remiantis Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14 str. 12 d. prievolė apskaičiuoti importo PVM atsiranda,...

Publikavimo data: 2013-04-14 20:46

Atkreipiu dėmesį, kad remiantis Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14 str. 12 d. prievolė apskaičiuoti importo PVM atsiranda, kai prekės ne iš Bendrijos teritorijos įvežamos į šalies teritoriją.

Kadangi planuojate atsivežti prekes iš Anglijos (ES narė), tai ne importas, o prekių įsigijimas iš kitos valstybės narės. Todėl, remiantis LR PVMĮ 49 str. 1 dalimi, sandoris, kai jūs, būdami PVM mokėtojai, perkate prekių iš Anglijos juridinio asmens, PVM mokėtojo, o prekės faktiškai išgabenamos iš Anglijos į Lietuvą, būtų apmokestinamas taikant 0 proc. PVM tarifą.

Toliau tiekiant atsivežtas prekes į ne Europos Bendrijos teritorijas prekės būtų apmokestinamos taikant 0 proc. PVM tarifą, jeigu jas jūsų įmonė (tiekėja) arba jūsų įmonės užsakymu kitas asmuo išgabentų iš Europos Bendrijos teritorijos.

Toks pat PVM tarifas būtų taikomas ir tada, jei prekes iš Europos Bendrijos teritorijos išgabentų prekių pirkėjas (tik svarbu, kad jis būtų įsikūręs už šalies teritorijos ribų ir šalies teritorijoje neturėtų padalinio) arba jo užsakymu kitas asmuo.

Prekės, kurios būtų parduodamos Lietuvoje, būtų apmokestinamos standartiniu 21 proc. PVM tarifu. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.