...

Ar "nesipjaus" MB ir IV?

Žinių bazė

2013.10.04

Sveiki,
vykdau veiklą pagal pažymą. Norėčiau atidaryti ir MB, kuri užsiims panašia veikla, kaip aš būdamas fiziniu asmeniu ir dirbdamas pagal pažymą.
Ar tai galiu daryti? Ar VMI neturės man kažkokių priekaištų? Ar susiklosčius tokiai situacijai MB pelno mokestis bus 5%, ar MB neteks galimybės mokėti lengvatinį pelno mokestį?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-10-04 14:17

1-2. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatomis, gyventojas uždirbti pajamas gali  įvairiais būdais: dirbdamas pagal darbo sutartį, įregistravęs...

Publikavimo data: 2013-10-04 14:17

1-2. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatomis, gyventojas uždirbti pajamas gali  įvairiais būdais: dirbdamas pagal darbo sutartį, įregistravęs savarankišką individualią veiklą ar  juridinį vienetą.    Gyventojo pajamos turi būti apskaitomos ir apmokestinamos atskirai,  pagal konkrečios rūšies pajamoms apskaityti teisės aktų nustatytą tvarką ir taikant kiekvienai konkrečiai pajamų rūšiai anksčiau minėtame įstatyme nustatytus pajamų mokesčio tarifus. Pvz., individualios veiklos pajamos ir išlaidos apskaitomos, pildant pajamų-išlaidų žurnalą ir apmokestinamos, taikant 5 proc. (arba veiklos, priskiriamos laisvajai profesijai, pajamoms – 15 proc.) pajamų mokesčio tarifą. Tuo tarpu MB narių pajamos apmokestinamos, priklausomai nuo jų priskyrimo konkrečiai pajamų rūšiai: su darbo santykiais susijusios pajamos apmokestinamos, taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, bei  nuo jų mokamos valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokos; MB narių gauti dividendai apmokestinami, taikant 20 proc. (iki 2013-12-31) ir 15 proc. (nuo 2014-01-01) tarifais.

3. Pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 5 str. 2 dalį vienetai (išskyrus pelno nesiekiančius), apskaičiuodami pelno mokestį, gali 5 proc. mokesčio tarifu apmokestinti apmokestinamąjį pelną tuo atveju, jei vidutinis sąrašuose esančių darbuotojų skaičius ne didesnis kaip 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos ne didesnės kaip 1 milijonas litų, išskyrus atvejus, nustatytus 5 str. 3 dalyje. Pagal šiuo metu galiojančias PMĮ 5 str. 3 dalies nuostatas, lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas nebūtų taikomas, jeigu:
– tie patys fiziniai asmenys kartu (tas pats asmuo) MB ir kituose vienetuose (pvz., AB, UAB ir pan.) turėtų daugiau kaip 50 proc. akcijų (dalių, pajų);
– tas pats fizinis asmuo ir (arba) jo šeimos nariai būtų individualios įmonės savininkas (ai) ir valdytų daugiau kaip 50 proc. dalių MB.
Vadovaujantis šiomis nuostatomis MB galės taikyti 5 proc. pelno mokesčio tarifą, jeigu bus tenkinamos aukščiau paminėtos sąlygos, nepriklausomai nuo to, kad vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymą.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.