...

Ar išsiėmus pažymą vis tiek turėsiu mokėti PSD mokestį?

Žinių bazė

2013.05.31

Dirbu vertėju, kas mėnesį su mane samdančia įmone pasirašau autorinę sutartį. Šitaip beveik nepertraukiamai dirbu jau daug metų ir per metus pasirašau 12 sutarčių. Darbdavys už mane sumoka visus mokesčius. Ketinu išsiimti individualios veiklos pažymą, ketinu vertėjauti ir užsiimti prekyba (internetu ir ne tik). Taigi noriu pasilikti ir autorines sutartis (dirbti taip, kaip dirbau lig šiol), ir verstis individualia veikla (vertėjauti ir verstis prekyba). Taigi mano klausimas toks: ar išsiėmus pažymą vis tiek turėsiu mokėti PSD mokestį, nors tą už mane jau padaro autorine sutartimi mane samdanti įmonė? Ar gal tiesiog nutraukti autorines sutartis ir esamam darbdaviui pasiūlyti mane samdyti kaip individualią veiklą vykdantį asmenį?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-05-31 10:36

Dėl PSD mokėjimo – nesvarbu, kad sudaryta autorinė sutartis, Jūs vis tiek turėsite mokėti PSD atskirai. Ir norečiau atkreipti dėmesį...

Publikavimo data: 2013-05-31 10:36

Dėl PSD mokėjimo – nesvarbu, kad sudaryta autorinė sutartis, Jūs vis tiek turėsite mokėti PSD atskirai.

Ir norečiau atkreipti dėmesį į autorines sutartis, kurias pasirašote su įmone. Pagal pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, asmuo, sudaręs autorinę sutartį, perduoda autorių teises į literatūros, mokslo ar meno kūrinį arba įsipareigoja sukurti sutartyje nurodytą kūrinį ir perduoti autorių turtines teises kitai šaliai, o kita šalis įsipareigoja sumokėti autorinį atlygį, jeigu sutartis sąlygos nenumato kitaip, o autorinė sutartis yra vienkartinė atlikti tam tikram konkrečiam darbui. Jūsų atveju autorinės sutartys tam pačiam darbui sudaromos periodiškai, todėl santykiai tarp Jūsų ir įmonės panašūs į darbą pagal darbo sutartį, pagal kurią darbas yra nuolatinio pobūdžio, aiškios darbo funkcijos bei nuolat mokamas nustatytas atlyginimas už atliktą darbą.

Kadangi ketinate užsiimti individualia veikla pagal pažymą (prekyba), Jūs, kaip asmuo vykdydamas tą individualią veiklą, vertėjo paslaugų su ta pažyma įmonei parduoti negalėtumėte. Tuomet reikėtų registruoti atskirą individualią veiklą (veiklos rūšis – vertimo paslaugos). Arba galite sudaryti darbo sutartį su įmone. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.