...

Ar galiu vesti kursus, jei negyvenu Lietuvoje ir esu išsideklaravusi?

Žinių bazė

2017.07.07

Gyvenu užsienyje (ES), per atostogas grįztu į Lietuvą ir norėčiau vesti vienos dienos mezgimo/nėrimo kursus, kurių trukmė 5-6 val. Kaip tai galėčiau padaryti oficialiai? Kokių leidimų ar licenzijų reikia šiai veiklai vykdyti? Ar turiu įsigyti verslo liudijimą ir susimokėti PSD? Į kursų kaina bus įskaičiuotos priemonės (virbalai/vąšelis/siūlai), t.p. patalpų nuoma. Ar galiu jas išskaičiuoti, kaip išlaidas? Lietuvoje negyvenu, išsideklaravusi.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2017-07-07 16:01

Kursų vedimui galite įsiregistruoti IDV veiklą (veiklą galite įregistruoti prisijungus prie Mano VMI sistemos internetu). Individuali veikla pagal verslo liudijimą...

Publikavimo data: 2017-07-07 16:01

Kursų vedimui galite įsiregistruoti IDV veiklą (veiklą galite įregistruoti prisijungus prie Mano VMI sistemos internetu). Individuali veikla pagal verslo liudijimą negalima.

Patalpų nuomą, mezgimo priemones galite deklaruoti kaip veiklos išlaidas. Nuo gautų pajamų, atėmus išlaidas, pasibaigus metams, reikės sumokėti 15 proc. GPM.  PSD mokesčio nereikėtų mokėti, jei esate išsideklaravusi. Sodros mokesčio taip pat nereiktų mokėti, tačiau Sodra gali pareikalauti pateikti įrodymų, kad Sodros įmokos mokamos ne Lietuvoje, todėl reikėtų gyvenamojoje valstybėje išsiimti A1 formą.

Kiek man žinoma licencijų ar leidimų šiai veiklai nėra. 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.