...

Ar galiu tapti PVM mokėtoju išsiėmęs individualios veiklos pažymėjimą?

Žinių bazė

2013.03.22

Kuriu internetinius puslapius ir yra potencialių klientų kurie yra juridiniai asmenys, jiems patrauklu būtų, jog aš būčiau PVM mokėtojas. Ar yra galimybė tapti PVM mokėtoju? Internetinių puslapių kūrimas yra mano hobis, todėl gaunu kartas nuo karto vieną kitą užsakymą. Patarkite, kaip geriau man būtų daryti, kad sumokėti mažiau mokesčių ir būti patraukliam fiziniams asmenims.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-03-22 13:55

Taip, gyventojas, vykdydamas individualiąją veiklą, gali būti PVM mokėtojas. Visi LR fiziniai asmenys, vykdantys ekonominę veiklą ir kurių atlygis per...

Publikavimo data: 2013-03-22 13:55

Taip, gyventojas, vykdydamas individualiąją veiklą, gali būti PVM mokėtojas. Visi LR fiziniai asmenys, vykdantys ekonominę veiklą ir kurių atlygis per paskutiniuosius 12 mėnesių viršijo 155 000 Lt, privalo pateikti prašymą įregistruoti juos PVM mokėtojais. Apskaičiuojant 155000 litų ribą yra neįtraukiamas atlygis, gautas iš ekonominės veiklos, kuriai įsigyjamų prekių ir paslaugų PVM atskaita negalima, o taip pat atlygis, gautas pardavus asmens ekonominėje veikloje naudotą ilgalaikį turtą, gauti avansai ir atlygis gautas iš atsitiktinių, nebūdingų asmens ekonominei veiklai sandorių. LR fiziniais asmenys, vykdydami individualiąją veiklą, neturintys prievolės registruotis PVM mokėtojais, į PVM mokėtojų registrą gali registruotis savanoriškai.

O ką daryti –  registruotis savanoriškai į PVM mokėtojų registrą ar ne – vienareikšmiškai iškart atsakyti neįmanoma. Reikėtų individualiai įsivertinti, kas bus Jūsų paslaugos pirkėjas (fizinis ar juridinis asmuo), ar nuo to priklausys sutarčių (ne-)sudarymas su Klientu, ar su Klientu sudarysite pavienius sandorius ar bus sudaromos nuolatinio aptarnavimo sutartys, kt. aplinkybes. Iš pradžių minėjote, kad potencialūs klientai – juridiniai asmenys, kurie norėtų paslaugas pirkti iš PVM mokėtojo, vėliau – kad fiziniai asmenys. PVM mokėtojo kodas – ne vienintelis kriterijus, renkantis paslaugą, nes Jūsų Klientui rūpės ir atlikto darbo kokybė, aptarnavimas, pats darbo organizavimas ir, aišku, galutinis rezultatas. Todėl patariame atsižvelgti į visas minėtas aplinkybes ir įsivertinus pasirinkti tai, kas geriausiai atitiks Jūsų poreikius bei veiklos organizavimą ir plėtojimą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.