...

Ar galiu siųsti prekes pasinaudojant mikroautobusų paslaugomis?

Žinių bazė

2013.12.28

Planuoju siųsti siuntomis įvairias priemones (dauguma higienos, kaip drėgnos kūdikių servetėlės, panaudotų sauskelnių maišeliai) norimam klientui pasinaudojant mokroautobusų paslaugomis (JK-LT) . Sąskaitų faltūrų išrašinėti neplanuoju. Bet ar reikia man saugoti prekių čekius? Atsiskaitymas vyks Paypal būdu. Sumos būtų nedidelės. Ar tai būtų teisėta? Taip pat planuoju siųsti ir padevėtus žaislus. Juos tieisogiai pirkčiau iš žmonių turguje, jie čekio man neduotų.Ar neturėsiu jokių nemolanumų?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-12-28 12:24

Siekiant pateiktą situaciją teisingai įvertinti mokesčių požiūriu, trūksta informacijos, ar gyventojas prekes (priemones) perka savo vardu, ar tik tarpininkauja šias...

Publikavimo data: 2013-12-28 12:24

Siekiant pateiktą situaciją teisingai įvertinti mokesčių požiūriu, trūksta informacijos, ar gyventojas prekes (priemones) perka savo vardu, ar tik tarpininkauja šias prekes perkantiems klientams. Kadangi gyventojo mokestinės prievolės Lietuvoje priklauso nuo to, ar pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nuostatas, mokesčių mokėjimo tikslais gyventojas laikomas nuolatiniu ar nenuolatiniu Lietuvos gyventoju, taip pat svarbu išsiaiškinti, kurios valstybės (Jungtinės Karalystės ar Lietuvos) nuolatiniu gyventoju jis yra laikomas.

GPMĮ 4 str. 1 dalyje nustatyta, kad mokesčių mokėjimo tikslais nuolatiniu Lietuvos gyventoju laikomas fizinis asmuo, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta mokestiniu laikotarpiu yra Lietuvoje, arba fizinis asmuo, kurio asmeninių, socialinių arba ekonominių interesų buvimo vieta mokestiniu laikotarpiu yra veikiau Lietuvoje nei užsienyje, arba fizinis asmuo, kuris mokestiniu laikotarpiu Lietuvoje išbūva ištisai arba su pertraukomis 183 arba daugiau dienų ir kt.

Pateiktoje situacijoje apibūdinta veikla atitinka GPMĮ 2 str. 7 dalyje nustatytus individualios veiklos kriterijus (savarankiškumą, tęstinumą, siekį gauti pajamų). Todėl, jei tokią veiklą vykdo nuolatinis Lietuvos gyventojas, jis privalėtų Lietuvoje įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą ir vadovautis veiklos pajamų ir išlaidų apskaitą bei pajamų apmokestinimą reglamentuojančiais mokesčių teisės aktais.

Išsami informacija apie gyventojo, vykdančio individualią veiklą pagal pažymą, mokestines prievoles skelbiama VMI prie FM interneto svetainės www.vmi.lt skyrelyje Gyventojams -> Konsultacinės medžiagos katalogas (http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb) -> Gyventojų pajamų mokestis -> Individuali veikla pagal pažymą.

Tuo atveju, jei gyventojas neatitinka nei vieno iš aukščiau nurodytų, nuolatiniam Lietuvos gyventojui apibrėžti nustatytų kriterijų, jis laikomas nenuolatiniu Lietuvos gyventoju.
Vadovaujantis GPMĮ nuostatomis, nenuolatinio Lietuvos gyventojo pajamų mokesčio objektu Lietuvoje būtų per nuolatinę bazę vykdomos individualios veiklos pajamos ir užsienio valstybėse gautos arba uždirbtos pajamos, priskiriamos tai nuolatinei bazei Lietuvoje (tuo atveju, kai tos pajamos susijusios su nenuolatinio Lietuvos gyventojo veikla per nuolatinę bazę Lietuvoje).

Todėl, jeigu mokesčių mokėjimo tikslais gyventojas laikomas nenuolatiniu Lietuvos gyventoju, pajamos, gautos iš užsienio valstybėje faktiškai vykdomos veiklos, būtų laikomos pajamų mokesčio objektu užsienio valstybėje, nepriklausomai nuo užsienyje įsigytų prekių išsiuntimo klientui būdo.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.