...

Ar galiu fiziniui asmeniui išrašyti sąskaitą už atliktus darbus?

Žinių bazė

2014.06.29

Atlieku statybos apdailos darbus pagal verslo liudijimą. Kokia sąskaitą turėtų išrašyti: sąskaita faktūra ar PVM sąskaita?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sabina Izokaitienė

Advokatė / Advokatų kontora „Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai"

Publikavimo data: 2014-06-29 21:01

Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimą, buhalterinę apskaitą reglamentuoja Lietuvos Respublikos finansų ministro 2011 m. balandžio 22 d. įsakymas Nr. 1K-160 “Dėl...

Publikavimo data: 2014-06-29 21:01

Gyventojų, įsigijusių verslo liudijimą, buhalterinę apskaitą reglamentuoja Lietuvos Respublikos finansų ministro 2011 m. balandžio 22 d. įsakymas Nr. 1K-160 “Dėl gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo”. Gyventojai, kurie verčiasi individualia veikla pagal verslo liudijimą, tame tarpe ir atliekantys statybos apdailos darbus pagal verslo liudijimą, ir savo veikloje nenaudojantys kasos aparatų privalo pildyti Gyventojo, įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą. Šiame žurnale privalote fiksuoti visas gautas pajamas, taip jame gali būti fiksuojamos veiklos išlaidos. Be jau minėto Gyventojo, įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo, gyventojai, įsigiję verslo liudijimą, taip pat savo veikloje naudoja pirkimo – pardavimo kvitus bei sąskaitas faktūras.
Paslaugų gavėjui pageidaujant privaloma išrašyti pirkimo – pardavimo kvitą. Pirkimo – pardavimo kvitas išrašomas pinigų gavimo momentu. Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko 2002 m. gruodžio 31 d. įsakyme Nr. 379 “Dėl prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvito formos bei šių kvitų pildymo taisyklių patvirtinimo” numatyta ir tai, kad kai paslaugų teikėjas ir paslaugų gavėjas susitaria (sudaro atskirą sutartį) ir nustato atsiskaitymo už prekes ar paslaugas momentą, nesutampantį su faktišku paslaugų atlikimo ar prekių perdavimo momentu, tai paslaugų suteikimo ar prekių perdavimo momentu išrašoma sąskaita faktūra (nurodant, kad atsiskaityta bus vėliau), o atsiskaičius vėliau, pinigų gavimo momentu išrašomas jau minėtas kvitas.
Iki 2011-12-31 gyventojai, PVM mokėtojai, parduodami prekes (paslaugas) privalėjo pirkėjui pageidaujant, išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Nuo 2012-01-01 gyventojai gali vykdyti individualią veiklą pagal verslo liudijimą tik jeigu neprivalo registruotas PVM mokėtoju (ar jau nėra juo registruoti). Gyventojai, kurie vykdo veiklą pagal verslo liudijimą, turi registruotis PVM mokėtojais, jeigu per metus (per paskutiniuosius 12 mėnesių) bendra už šalies teritorijoje suteiktas paslaugas gauta ar gautina atlygio suma buvo didesnė kaip 45’000 Eur. Taigi gyventojai, vykdantys veiklą pagal verslo liudijimą, neturi teisės išrašyti PVM sąskaitų faktūrų. 
Šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra tik bendro pobūdžio ir išsamiai neatspindi visų teisinio reglamentavimo aspektų, dėl išsamios konsultacijos patartume kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Sabina Izokaitienė

Sabina Izokaitienė

Advokatė / Advokatų kontora „Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.