...

Ar galima sodų bendriją padaryti į pelno nesiekiančią organizaciją arba bendrijoje įsteigti pelno nesiekiančią organizaciją kuri investuotų atliekamus bendrijos pinigus o gautą pelną panaudotų infrastruktūros gerinimui.

Žinių bazė

2013.05.12

Organizacijos tikslas laisvą bedrijos žemę panaudoti savo tikslams pvz sutvarkyti bendrijos tvenkinius, juose įveisti žuvis ir imti žvejo mokestį už žvejybą juose. Organizacijos vadovas būtų sodo pirminnlinkas kuris viskuo ir rūpintusi.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-05-12 14:27

Pagal Sodininkų bendrijų įstatyme pateiktą sąvoką sodininkų bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės pelno nesiekiantis viešasis juridinis asmuo, taigi pertvarkymo procedūra...

Publikavimo data: 2013-05-12 14:27

Pagal Sodininkų bendrijų įstatyme pateiktą sąvoką sodininkų bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės pelno nesiekiantis viešasis juridinis asmuo, taigi pertvarkymo procedūra į bet kurį kitą pelno nesiekiantį juridinį asmenį nėra reikalinga. Atsižvelgdami į jūsų nurodytą tikslą (įrengti laisvoje bendrijos žemėje tvenkinius, veisti juose žuvis ir leisti už atitinkamą mokestį žvejoti tvenkiniuose) ir į tai, kad vienas iš sodininkų bendrijos tikslų yra įgyvendinti pareigas, susijusias su sodo teritorijos ir joje esančių bendrai naudojamų objektų valdymu, priežiūra ir naudojimu, manytume, kad šią veiklą galėtų vykdyti ir pati sodininkų bendrija.

Atkreiptinas dėmesys, kad pajamos, gautos iš bendrijos turto (pvz., tvenkinių nuomos), bus laikomos bendrijos (ne atskirų sodininkų ar pirmininko) pajamomis ir dėl jų paskirstymo turi spręsti visuotinis narių susirinkimas.

Jeigu yra poreikis dėl kitų priežasčių pakeisti bendrijos teisinę formą, sodininkų bendriją galima pertvarkyti į kitus viešuosius juridinius asmenis (asociaciją, viešąją įstaigą, labdaros ir paramos fondą ir kt.) Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

Taip pat norėtume pažymėti, kad įstatymas nedraudžia sodininkų bendrijai būti kitų juridinių asmenų steigėja. Sodininkų bendrijų įstatymas numato, kad bendrijos ir jų nariai sodininkai gali jungtis į stambesnius vienetus – susivienijimus, o bendrijos, jų nariai sodininkai ir susivienijimai – į dar stambesnius vienetus, t. y. draugijas. Tiek susivienijimai, tiek draugijos yra pelno nesiekiantys viešieji juridiniai asmenys, turi asociacijos teisinę formą ir veikia pagal Asociacijų įstatymą.

Abiejų organizacijų tikslai yra gana panašūs – puoselėti ir plėtoti mėgėjų sodininkystę ir jos tradicijas, atstovauti savo narių interesams, vykdyti leidybinę, šviečiamąją ir konsultacinę veiklą. Susivienijimai paprastai organizuoja ir teikia konsultacijas dėl sodų sklypų tvarkymo, žemės ūkio augalų auginimo ir kitos mėgėjų sodininkystės veiklos, padeda realizuoti savo narių užaugintą produkciją ir pan.

Draugijos inicijuoja ir bendradarbiauja atliekant tyrimus mėgėjų sodininkystės ir aplinkosaugos srityse, diegia jų rezultatus, teikia konsultacijas ir rekomendacijas sodininkams, bendrijoms ir susivienijimams dėl bendrijų įstatų bei bendrijų vidaus tvarkos taisyklių rengimo, sodų sklypų tvarkymo, augalų auginimo ir kitos mėgėjų sodininkystės veiklos.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.