Ar galima neįsidarbinus teikti autobuso vairavimo paslaugas ne ES įmonei?

Žinių bazė

2015.04.09

Yra galimybė teikti vairavimo paslaugas užsienio turistiniam operatoriui nesidarbinant pas jį ar tarpininką, t.y. įkurti savo įmonę ir teikti autobuso vairavimo paslaugą. Noriu sužinoti, ar tokiai veiklai nėra reikalinga kokių nors leidimų, licencijų ar pan.?
Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2015-04-09 17:52

Sprendžiant iš Jūsų klausimo, Jūs  siekiate bendradarbiauti su užsienio įmone, užsiimančia turizmo verslu ir teikti jai autobuso vairavimo paslaugas, kurios...

Publikavimo data: 2015-04-09 17:52

Sprendžiant iš Jūsų klausimo, Jūs  siekiate bendradarbiauti su užsienio įmone, užsiimančia turizmo verslu ir teikti jai autobuso vairavimo paslaugas, kurios apimtų ir keleivių vežimą. Teikti tokias paslaugas galite ir neįsidarbinęs minėtoje įmonėje (ar pas tarpininką), pavyzdžiui, su užsienio turizmo bendrove sudaręs paslaugų teikimo sutartį. Nepaisant to, norėdamas tokias paslaugas teikti nuolat, privalote įteisinti savo veiklą –  įregistruoti individualią veiklą arba įsteigti jums tinkamos formos juridinį asmenį (pavyzdžiui, uždarąją akcinę bendrovę, mažąją bendriją ar individualią įmonę) ir gauti reikalaingas licenzijas, leidimus. Papildomai pažymime, kad rinktis verslo organizavimo formą siūlome atsižvelgdami į Jūsų veiklos mastą bei dydį.

Jeigu nuspręstumėte su užsienio partneriu bendradarbiauti veikdamas paslaugų teikimo sutarties pagrindu, pirmiausia turėtumėte nuspręsti kokia teisė jūsų sutarčiai bus taikoma. Jeigu pasirinksite Lietuvos teisę, turėtumėte vadovautis Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso XXXV skyriuje įtvirtintomis nuostatomis, reglamentuojančiomis atlygintinių paslaugų teikimą. Vadovaujantis šiomis nuostatomis, paslaugų sutartimi viena šalis (paslaugų teikėjas) įsipareigoja pagal kitos šalies (kliento) užsakymą suteikti klientui tam tikras nematerialaus pobūdžio (intelektines) ar kitokias paslaugas, nesusijusias su materialaus objekto sukūrimu (atlikti tam tikrus veiksmus arba vykdyti tam tikrą veiklą), o klientas įsipareigoja už suteiktas paslaugas sumokėti. Taigi, šiuo atveju jūs būtumėte paslaugų teikėjas, teikiantis keleivių vežimo paslaugas savo klientui – užsienio įmonei, vykdančiai turizmo veiklą.

Atsakydama į Jūsų klausimą dėl leidimų ir licencijų, pažymiu, jog keleivių vežimo autobusais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė, įskaitant priekabą (puspriekabę), didesnė kaip 3,5 tonos, veiklą už atlygį gali vykdyti tik vežėjai, turintys nustatyta tvarka išduotą licenciją. Tokias licencijas išduoda Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos – Bendrijos tipo licencijas vežti keleivius, suteikiančias teisę vežti keleivius autobusais tarptautiniais maršrutais ir Lietuvos Respublikos teritorijoje; licencijas verstis keleivių vežimu autobusais vidaus maršrutais, suteikiančias teisę vežti keleivius Lietuvos Respublikos teritorijoje. Tuo tarpu licencijas, leidžiančias užsiimti keleivių vežimu autobusais vietinio susisiekimo maršrutais ir vežti keleivius autobusais vietinio susisiekimo maršrutais, kai maršrutas prasideda arba baigiasi licenciją išdavusios savivaldybės teritorijoje, išduoda savivaldybių vykdomosios institucijos. Taigi, licencijos tipas bei subjektas, į kurį turėtumėte kreiptis dėl licencijos išdavimo, priklauso nuo to, kokiais maršrutais planuojate vežti keleivius. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad vežėjai, siekiantys gauti atitinkamas licencijas, privalo atitikti tam tikrus reikalavimus. Pavyzdžiui, turėti faktinę ir nuolatinę buveinę Europos Sąjungos valstybėje narėje, būti nepriekaištingos reputacijos, būti tinkamos finansinės būklės, turėti reikalaujamą profesinę kompetenciją.

Atkreipiu dėmesį, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.