Ar gali kosmetologijos studijų studentė dirbti kaip masažuotoja nuomojamame kabinete su verslo liudijimu? Jei taip, kokių dokumentų reikėtų?

Žinių bazė

2013.11.30

Studentė- II kurso, turėjusi masažo praktikos kolegijoje. Mokėsi gydomąjį, atpalaiduojamąjį, anticeliulitinį masažus. Puikiai sekėsi atlikti praktiką. Nori dirbti ir tobulinti savo įgūdžius, dar nebaigus kolegijos, lankyti seminarus. Kolegijoje pimus metus mokėsi medicininių dalykų, tokius kaip, anatomija ir fiziologija, vidaus ligos ir neatideliotina pagalba, lotynų k., odos ir infekcinės ligos, farmakologija. Ar gali teikti paslaugas kitiems su verslo liudijimu?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2013-11-30 23:50

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-27 patvirtinto Masažuotojo...

Publikavimo data: 2013-11-30 23:50

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-27 patvirtinto Masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų aprašo  (toliau – Aprašas) 3 punkte yra nustatyta, kad masažuotojas yra asmuo, nustatyta tvarka įgijęs formalią masažuotojo profesinę kvalifikaciją. Masažuotojas yra fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistas.  Aprašo 4 punkte įtvirtinta, kad normalią masažuotojo profesinę kvalifikaciją patvirtina: profesinio mokymo diplomas, išduotas formalųjį švietimą vykdančio švietimo teikėjo ir nurodantis, kad suteikta masažuotojo kvalifikacija; kompetentingos institucijos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmens išsimokslinimas ir kvalifikacijos lygis atitinka masažuotojo profesijai keliamus kvalifikacinius reikalavimus.
Masažo paslauga gali būti teikiama tik sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose įstaigos asmens sveikatos priežiūrai šiai veiklai licenciją. Šią paslaugą gali atlikti gyventojai atitinkantys Apraše nustatytus masažuotojo profesijos kvalifikacinius reikalavimus, ir negali verstis šia veikla kaip individualia veikla nesteigiant juridinio asmens.

Pagal Aprašo 3 punktą masažas – tai speciali, moksliškai pagrįsta, dozuota, mechaninio ir refleksinio poveikio žmogaus organizmui priemonių visuma. Masažas atliekamas fizinio kontakto būdu rankomis, specialiais įrankiais arba aparatais, siekiant grąžinti sveikatą, ją palaikyti bei stiprinti organizmą.
Taigi, siekiant teikti masažo paslaugos, kurios atitinka nurodyta išaiškinimą, yra būti įsteigti juridinį asmenį bei gauti licenciją verstis sveikatos priežiūros veikla. Atitinkamai masažuotojais galėtų dirbti tik asmenys, įgyję formalią masažuotojo profesinę kvalifikaciją. 

Tuo atveju jeigu Jūsų ketinama veikla nepatenka į nurodytą masažo sąvoka, Jūs galėtumėte teikti tam tikras kūno priežiūros paslaugas pagal EVRK 96.04 “Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“ (į kurią įeina turkiškų pirčių, saunų, garo vonių, soliariumų, liesėjimo ir lieknėjimo salonų, masažo kabinetų ir kt. Veikla). Tačiau ši veikla nėra įtraukta į Veiklų, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, sąrašą, kuris yra patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. Nutarimu Nr. 1797, o tai reiškia, kad verstis šia veikla turint verlo liudijimą nėra galima. Šia veikla galima užsiiminėti registruojant individualią veiklą pagal pažymą.

Be kita ko, pasakytina, kad verčiantis tiek fizinės gerovės užtikrinimo veikla, tiek sveikatos priežiūros veikla, yra būtina turėti higienos pasą, kurį išduoda visuomenės sveikatos centrai.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.