...

Ar gali kineziterapeutas dirbti su verslo liudijimu, pagal kokį kodą?

Žinių bazė

2017.01.16

Turiu naujas patalpas ir planuoju vesti mankštas su medicine įranga. Kokių dokumentų man reikia, ar užtektų (ir būtų galima) dirbti tik su verslo liudijimu. Esu baigusi bakalaurą kineziterapijos ir magistrą fizinės medicinos ir reabilitacijos.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-01-16 10:25

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. vasario 5 d. įsakymu V-184 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 124:2016 “Kineziterapeutas. Teisės, pareigos,...

Publikavimo data: 2017-01-16 10:25

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. vasario 5 d. įsakymu V-184 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 124:2016 “Kineziterapeutas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė” patvirtinimo“, teisę verstis kineziterapeuto praktika turi asmuo:

1. Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įgijęs kineziterapeuto profesinę kvalifikaciją;
2. turintis Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka išduotą ir galiojančią licenciją verstis kineziterapeuto praktika pagal kineziterapeuto profesinę kvalifikaciją.

Kineziterapeuto praktika – teisės aktų reglamentuota kineziterapeuto pagal įgytą profesinę kvalifikaciją ir nustatytą kompetenciją atliekama asmens sveikatos priežiūra. Asmens sveikatos priežiūros veikla yra licencijuojama, o licencijos išduodamos juridinio asmens statusą turintiems ūkio subjektams.
Atkreipiame dėmesį, kad specialistui, norinčiam užsiimti kineziterapeuto veikla, reikia turėti spaudą. Šį spaudą ir licenciją išduoda Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Taip pat, norint užsiimti šia veikla, reikia turėti leidimą-higienos pasą kitai asmens sveikatos priežiūros veiklai. Dėl šio leidimo išdavimo reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į patalpų, kuriose bus vykdoma kineziterapeuto praktika, paskirtį. Jos turėtų būti gydymo paskirties. Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 40 straipsnio 1 dalies 1 punkte pažymėta, kad statinių naudotojai privalo naudoti statinį (jo patalpas) pagal paskirtį, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus, kurie yra įtvirtinti Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178 patvirtintame „Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše“ (toliau – Aprašas). Deja, kineziterapijos paslaugos yra priskiriamos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, o pastarosios nepatenka į Apraše nustatytas išimtis.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.