...

Ar gali du šeimos nariai dirbti su vienu verslo liudijumu?

Žinių bazė

2014.01.08

Sveiki,mama turi antra invalidumo grupe, vairuoti automobilio nebepajėgia, ar dukra, kuri įrašyta į verslo liudijimą kaip padejėja gali dirbti lygiom teisėm kaip ir verslo liudijimo savininkas? Pvz 10 dienu mama dirba ten kur automobilio nereikia, o kitas 10 dienų dukra viena važiuoja kur mamai per sunku?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2014-01-08 19:22

Atsakant į Jūsų klausimą nurodome, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintų Verslo liudijimų...

Publikavimo data: 2014-01-08 19:22

Atsakant į Jūsų klausimą nurodome, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintų Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių 3 punktu, gyventojų prašymu išduotame verslo liudijime gali būti įrašomas vienas iš šių fizinių asmenų: sutuoktinis, tėvas, motina, vaikas nuo 14 metų, globojamasis, globėjas (rūpintojas), tačiau iš veiklos, kuriai buvo išduotas verslo liudijimas, gautas pajamas turi deklaruoti verslo liudijimą įsigijęs gyventojas.

Taigi, verslo liudijime nurodyti asmenys turi teisę dalyvauti gyventojo vykdomoje veikloje, kuriai išduotas verslo liudijimas. Kita vertus, ši norma reiškia, jog į verslo liudijimą įrašytas asmuo paprastai turėtų atlikti tik tam tikras pagalbines funkcijas, pavyzdžiui, pavaduoti asmenį tik tam tikram trumpam laikotarpiui. Jūsų nurodytu atveju, manytina, kad abu asmenys turėtų vykdyti veiklą pagal savarankiškus verslo liudijimus. 

Ekspertai

Artūras Tukleris

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.