Ar deklaruoti ir mokėti mokesčius sumokėti galima vėliau?
2013.04.23
Vykdau individualią veiklą. Ar deklaruoti ir mokėti mokesčius turiu vienu metu? Ar mokesčius galima sumokėti vėliau?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tomas Čepulis
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Publikavimo data: 2013-04-23 08:35
Gyventojų pajamos apmokestinamos ir deklaruojamos Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, Žin; toliau – GPMĮ) nustatyta...
Publikavimo data: 2013-04-23 08:35
Gyventojų pajamos apmokestinamos ir deklaruojamos Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, Žin; toliau – GPMĮ) nustatyta tvarka. Vadovaujantis GPMĮ 27 str. 3 dalies nuostatomis, nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris mokestiniu laikotarpiu buvo įregistravęs individualią veiklą, privalo pateikti mokesčio administratoriui metinę pajamų deklaraciją už praėjusį mokestinį laikotarpį ir deklaruoti joje visas mokestiniu laikotarpiu gautas pajamas ir už jas apskaičiuotą pajamų mokestį sumokėti (jei reikia) į biudžetą pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kitų metų gegužės 2 dienos (gegužės 1 d. yra ne darbo diena). Tačiau deklaracijos pateikimo ir mokesčio sumokėjimo terminas gali ir nesutapti, pvz., jei mokesčio mokėtojas 2012 m. metinę pajamų mokesčio deklaraciją pateikė balandžio 5 d., mokestį gali sumokėti iki GPMĮ nustatyto termino, t. y. iki gegužės 2 d.
Pažymime, kad mokesčiai į valstybės biudžetą turi būti sumokami atitinkamų mokesčių teisės aktų nustatytais terminais. Mokestinių prievolių neįvykdžius laiku, mokesčių mokėtojui skaičiuojami delspinigiai. Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme (Žin., 2004, Nr. 63-2243) numatyta galimybė taikyti mokestines lengvatas turinčiam laikinų finansinių sunkumų mokesčių mokėtojui. Pavyzdžiui, vietos mokesčių administratorius gali atidėti mokestinės nepriemokos mokėjimą ar jį išdėstyti.
Tokia mokestine lengvata mokesčių mokėtojas gali pasinaudoti tik nustačius, kad nedelsiant sumokėjus mokestinę nepriemoką, mokesčių mokėtojo finansinė būklė taptų kritine arba jis turėtų didelių sunkumų vykdydamas kitus savo finansinius įsipareigojimus, tačiau šios mokestinės nepriemokos mokėjimo atidėjimas ar išdėstymas suteiktų jam galimybę stabilizuoti savo finansinę būklę ir sumokėti mokestinę nepriemoką vėliau. Mokestinės nepriemokos mokėjimas atidedamas arba išdėstomas vietos mokesčių administratoriaus sprendimu, kurio pagrindu yra sudaroma mokesčių mokėtojo ir mokesčių administratoriaus mokestinės paskolos sutartis.