...

Užstatas individualios veiklos apskaitoje

Žinių bazė

2012.09.14

Sveiki, kaip teisingai įforminti užstatą? Individuali veikla pagrįsta pinigų principu, o ne kaupiamuoju. Situacija – pirkėjas sumoka užstatą ir įsipareigoja grąžinti prekę sutarties pabaigoje. Ar gautus pinigus reikia rodyti pajamų žurnale, jei jie bus grąžinti? Jei pirkėjas negrąžina prekės, tada kaip suprantu reikia rašyti jam sąskaitą – faktūrą už užstato sumą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-09-14 15:13

Jei vedate apskaitą pinigų principu, tuomet gautą užstatą reikėtų forminti kaip pajamas. VMI laikosi pozicijos, jog gauti avansai ir užstatai...

Publikavimo data: 2012-09-14 15:13

Jei vedate apskaitą pinigų principu, tuomet gautą užstatą reikėtų forminti kaip pajamas. VMI laikosi pozicijos, jog gauti avansai ir užstatai turėtų būti įrašomi pajamų žurnale kaip pajamos, o pirkėjui turėtų būti išrašomas kvitas arba sąskaita-faktūra. Jei yra pinigų grąžinimas, tuomet pajamų žurnale reikėtų įrašyti pajamas su minuso ženklu  ir pastabose pažymėti jog tai grąžinimas.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.