...

Finansavimas automobilių nuomos verslui

Žinių bazė

2016.12.23

Norėjau paklausti ar įmanoma gauti finansavimą naujam verslui kurti? Verslas būtų susijęs su automobilių nuoma. Ar reikia turėti savo apyvartinių lėšų norint pradėti tokį verslą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2016-12-23 08:31

Tokiam verslui gauti finansavimą įmanoma, viskas priklauso nuo verslo modelio pobūdžio. Automobilių nuomos verslas yra pakankamai populiarus. Lietuvoje automobilius nuomoja...

Publikavimo data: 2016-12-23 08:31

Tokiam verslui gauti finansavimą įmanoma, viskas priklauso nuo verslo modelio pobūdžio. Automobilių nuomos verslas yra pakankamai populiarus. Lietuvoje automobilius nuomoja tiek vietinio kapitalo įmonės, tiek užsienio stambių pasaulinių nuomos kompanijų franšizių turėtojai. Labai svarbu, į kokį klientų segmentą taikysite: premium, medium ar atsitiktinių klientų. Nuo to priklausys, kokio tipo automobilius nuomosite: naujus, apynaujus, dėvėtus. Tai lems, kokio dydžio nuosavo kapitalo reikės. Franšizės turėjimas mažina verslo riziką, bet toks verslo modelis yra brangesnis. Nuosavų klientų paieška yra sunkesnis kelias, didina atsitiktinių klientų nemokumo riziką, bet reikalauja mažiau investicijų. Pagrindinis nuomos verslo iššūkis – sąnaudų optimizavimas, nes automobilių kainos yra pastovios, išlaidos jų priežiūrai vienodos visiems klientams ir panašiai. Nuomos kainos rinkoje irgi turi tam tikras tendencijas, jas vienam žaidėjui sunku pakeisti į vieną ar kitą pusę. Nuomos mokesčio pelno marža yra santykinai nedidelė, todėl tokio verslo kūrimui reikalingi itin tikslūs paskaičiavimai ir finansų planavimas.

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.