...

Kokių klaidų vengti valdant personalą?

Žinių bazė

2011.11.30

Planuoju steigti įmonę ir jai vadovausiu. Kokių klaidų neturėčiau daryti valdydamas personalą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Solveiga Grudienė

Direktorė / PRIMUM ESSE

Publikavimo data: 2011-11-30 23:16

Personalo valdymas – platus procesas, todėl trumpai į tokį klausimą atsakyti neįmanoma.Pirmiausia norėtųsi užduoti Jums keletą klausimų, sužinoti, kokio dydžio...

Publikavimo data: 2011-11-30 23:16

Personalo valdymas – platus procesas, todėl trumpai į tokį klausimą atsakyti neįmanoma.
Pirmiausia norėtųsi užduoti Jums keletą klausimų, sužinoti, kokio dydžio komandą ketinate burti, kokiu principu veiks verslas:  ar tai yra unikali jūsų sugalvota verslo schema, kurią sukūrėte, ir visi kiti darbuotojai bus daugiau techniniai, reikalingi tai idėjai išpildyti, ar tai verslas, kuris turi būti kuriamas ir plėtojamas nuolat ir kuriame visi darbuotojai turi būti stiprūs, aukštos kompetencijos. Tada rekomendacijos būtų skirtingos.
Bendrai kalbant  svarbu kiek įmanoma aiškiau suvokti, kas yra tie dalykai, kuriuos ketinate daryti pats, o ką ketinate patikėti kitiems. Tuomet nuo pat pradžių svarbu susitarti su žmonėmis, ateinančiais į komandą.
Kiek tenka dirbti per ugdomojo vadovavimo sesijas su pradedančiais vadovais, vienas iš sunkumų, su kuriais susiduria, – savo statuso įtvirtinimas. Nelengva rasti balansą tarp draugiškumo, partnerystės ir formalaus santykio.  Sudėtinga būtų duoti trumpą patarimą šia tema. Tiesiog noriu akcentuoti, kad būtumėte budrūs šiuo klausimu.
Kitas klausimas – ar apskritai ir kokios  turite asmeninės vadovavimo patirties. Jeigu turite – remkitės gerąja patirtimi ir stenkitės nekartoti savo arba jums netinkamai vadovavusių žmonių klaidų. Jeigu visai neturite vadovavimo patirties, naudinga būtų susirasti mentorių – patyrusį vadovą, kuriuo pasitikėtumėte ir kuris sutiktų pakonsultuoti.

Ekspertai

Solveiga Grudienė

Solveiga Grudienė

Direktorė / PRIMUM ESSE

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.