...

Kokie būdai įdarbinti darbuotojus, jei dirbu su individualia veikla pagal pažyma?

Žinių bazė

2013.04.06

Laba diena, turiu nekilnojamo turto agentūrą. Noriu priimti darbuotojų (agentų), kaip man juos apiforminti, kad viskas būtų legalu? Pvz. Agentas negauna jokios bazinės algos, tik 60% nuo pardavimų. Darbo valandų jam nėra ir jis dirba iš namų. Kokie mokesčiai už jo darbo vietą?
Patarkit. Dėkui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-06 00:48

Asmuo, besiverčiantis individualia veikla, gali įdarbinti kitus asmenis, sudarydamas darbo sutartis. Taip pat galėtų būti sudaromos ir tarpininkavimo, kitų atlygintinų...

Publikavimo data: 2013-04-06 00:48

Asmuo, besiverčiantis individualia veikla, gali įdarbinti kitus asmenis, sudarydamas darbo sutartis. Taip pat galėtų būti sudaromos ir tarpininkavimo, kitų atlygintinų paslaugų teikimo sutartys remiantis LR Civilinio kodekso 6.716 str. Tarpininkavimo sutartys su agentais negalėtų būti sudaromos, jei jų santykiai su užsakovu būtų pripažinti darbo santykiais, tai yra nustatytas tarpusavio pavaldumas, privalomųjų nurodymų davimas, darbo laiko kontrolė, darbo įrankių bei priemonių užtikrinimas ir kt. Tik nesant darbo santykių požymių, tarpusavio sutartis galima pripažinti civilinėmis. Konkretaus darbo laiko nenurodymas, darbo režimo nebuvimas yra vieni iš civilinių sutartinių santykių požymių.

Tarpininkavimo paslaugų sutartys turėtų būti sudaromos raštu ir aiškiai apibrėžti šalių teises, pareigas, atsakomybę bei paslaugų kainos mokėjimo tvarką ir sąlygas. Asmuo besiverčiantis individualia veikla pajamas, kurios pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymą priskiriamos B klasės pajamoms, deklaruoja ir pats sumoka individualios veiklos mokesčius: 15 % dydžio gyventojų pajamų mokestis (GPM), 28 % socialinio draudimo mokestis (VSD) bei 9 % privalomojo sveikatos draudimo mokestis (PSD).

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.