...

Kasmetinės atostogos ir kompensacija už jas? Kaip jos apskaičiuojamos?

Žinių bazė

2012.08.17

Gal galite pateikti praktinį pavyzdį su tam tikru atlyginimu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-08-17 09:13

Lietuvoje nustatytos 28 kalendorinės dienos atostogų per metus. T.y. per mėnesį darbuotojas “užsidirba” 2,3 dienų atostogų. Šios atostogos gali būti...

Publikavimo data: 2012-08-17 09:13

Lietuvoje nustatytos 28 kalendorinės dienos atostogų per metus. T.y. per mėnesį darbuotojas “užsidirba” 2,3 dienų atostogų. Šios atostogos gali būti panaudojamos dalimis, tačiau viena atostogų dalis negali būti trumpesnė nei 14 dienų. 

Kasmetinės atostogos skaičiuojamos pagal paskutinių 3 mėnesių atlyginimo vidurkį. Pavyzdžiui išeinate atostogauti nuo rugpjūčio 14 iki 28 dienos. Tokiu atveju imamas Jūsų liepos, birželio ir gegužės atlyginimo vidurkis ir dalinamas iš per tuos mėnesius dirbtų dienų skaičiaus. Gautas dydis dauginamas iš atostogų dienų skaičiaus. Tarkime, kad liepos mėnesį Jūsų atlyginimas sudarė 2000 Lt, birželio mėnesį 1500 Lt, o gegužės mėn. 1800 Lt. Jūsų dirbtų dienų skaičius sudarė 64. Tuomet vienos darbo dienos vidurkis sudaro 82,81 Lt.  Atostoginiai sudarytų 828,10 Lt (82,81 lt * 10 dienų). Jeigu atlyginimą gaunate už dirbtas valandas, tuomet skaičiuojama analogiškai tik imamas darbo valandos vidurkis ir dauginamas iš darbo valandų skaičiaus suteiktų atostogų metu (pagal nustatytą įmonės darbo grafiką).

Atkreiptinas dėmesys, jog į darbo užmokesčio vidurkį įskaičiuojamos premijos, viršvalandinis darbas, neskaičiuojami dienpinigiai (komandiruotpinigiai), ligos pašalpos, išmokos pagal autorines sutartis ir kitos išmokos.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.